سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹

معادن؛ ظرفیت مغفول در توسعه پایدار ترشیز

موضوع اخذ مالیات، تعهدات ارزی و در کل هر آنچه که بتواند به خزانه دولت در شرایط خاص اقتصادی امروز کمک کند، بسیار مورد اهمیت و تاکید است و طبیعی است که نهادهای مختلف تمرکز ویژه‌ای بر دریافت این وجوه از حوزه‌های تحت تصدی خود داشته باشند.

آغاز بهره برداری ۱۱ طرح صنعتی در استان‌های اردبیل و خوزستان

فردا پنجشنبه و در هفته سوم پویش «تولید، تداوم امید»، همزمان با بازدید و افتتاح ۴ طرح و واحد صنعتی در استان های البرز و قزوین توسط حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاون طرح و برنامه وزارت صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران نیز در استان‌های اردبیل و خوزستان، ۷طرح صنعتی رادر قالب این پویش افتتاح می‌کنند.

اقدامات فولاد خراسان برای تامین آهک

مدیرعامل «مجتمع فولاد خراسان» در بازدید از کارخانه آهک «فولادیار» بر حمایت فولاد خراسان برای راه اندازی هرچه سریعتر این کارخانه تاکید کرد.

پورابراهیمی: شرکت ملی مس در مسیر پیشرفت قرار دارد

محمدرضا پور ابراهیمی گفت: عملکرد شرکت ملی مس در انتهای سال ۹۸ مطابق با برنامه‌ای بود که دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس در ابتدای حضورشان در شرکت مس در قالب برنامه پیشنهادی اعلام کردند و خوشبختانه بسیاری از برنامه‌ها تحقق پیدا کرده است.

تعیین تکلیف وضعیت ۲۰ معدن در استان سمنان

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از بررسی درخواستهای ۲۰ معدن استان در هفدهمین جلسه شورای معادن سمنان خبر داد و گفت: وضعیت فعالیت و حقوق دولتی این معادن تعیین تکلیف شد.

سنگ‌های قیمتی؛ ظرفیتی دیده نشده در خراسان جنوبی

گروه معدن: سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی یکی از ظرفیت‌های غنی و کمتر دیده شده‌ای است که اگر به آن بها داده شود می‌تواند چرخ اقتصاد را به رونق درآورد، ظرفیتی که در خراسان‌جنوبی و در طول سال‌های اخیر به آن توجه شده است.