یکشنبه, ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

تکمیل چرخه صنعت فولاد، ظرفیتی برای توسعه خراسان جنوبی

گروه معدن: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه چرخه تولید در برخی از صنایع به خوبی در استان شکل گرفته است، گفت: چرخه صنعت فولاد تقریبا در استان کامل شده است و ۴ طرح در این بخش در دست اجراست که ظرفیت و فرصت خوبی برای توسعه استان خواهد بود.

خراسان جنوبی با معادن طلا قطب اشتغال‌زایی می‌شود

گروه معدن: معدن طلای شادان در شهرستان «خوسف» بزرگترین معدن شرق کشور از نظر میزان ذخیره این فلز گرانبها است که استفاده بهینه از آن می‌تواند نه تنها منطقه را متحول کند، بلکه اقتصاد ملی را هم توسعه می‌دهد.

تولید ریل ملی تا سقف چشم‌انداز ۱۴۰۴

گروه معدن: مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان گفت: این تعهد را داریم که تا رسیدن به افق۱۴۰۴، برای کشور ریل تولید کنیم.

ذخایر معدنی خراسان جنوبی به ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تن رسید

گروه معدن: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال‌جاری ۶۴معدن پروانه بهره‌برداری گرفتند و به ذخایر معدنی استان ۵۰۰هزار تن افزوده شد که هم‌اکنون ذخایر معدنی استان به ۳میلیارد و ۷۰۰میلیون تن رسیده است.

ورود تجهیزات فاز نخست کارخانه کنسانتره روی مهدی‌آباد

گروه معدن: مدیر مجتمع معدنی مهدی‌آباد یزد گفت: بخش اصلی پروژه مهدی‌آباد با ظرفیت ۸۰۰ هزار تنی کنسانتره روی به صورت فازبندی با حضور سرمایه‌گذار در حال پیش‌روی است و از ابتدای قرارداد تا به امروز، حدود ۶۴ میلیون تن باطله‌برداری انجام شده است.

فاز ۴ سیمان دورود دور از دود!

گروه معدن: کارخانه سیمان دورود برای اینکه به فعالیت‌اش ادامه دهد، نیازمند نوسازی تجهیزات است و بر همین اساس پروژه فاز۴ آن کلنگ‌زنی شد.