شرکت مس در انتظار دانشجویان

از آنجا‌ که علم و دانش رو به پیشرفت است در نتیجه فعالان معدنی هم باید از این مهم بهره برده و خود را با تغییرات علمی به‌روز کنند.

روی توان شرکت‌های داخلی حساب کرده‌ایم

محبوبه ناطق: فولاد هرمزگان برای نخستین‌بار در کشور همایش تخصصی ریخته‌گری مداوم فولاد را در نیمه دوم سال ۹۸ در شهر بندرعباس برگزار می‌کند.

«صنعت سنگ» هنوز سنتی است

گروه معدن: قطب تولید سنگ ایران و جهان است اما از قطار فناوری‌های نوین جامانده، سالانه اینجا بیش از ۱۰ هزار کامیون لجن سنگ تولید می‌شود که آسیب‌های فراوانی به محیط‌زیست و سلامت مردم وارد کرده است.

بهره‌برداری از ظرفیت عظیم اقتصادی معادن هرمزگان

گروه معدن: در سال رونق تولید، معادن ظرفیت بسیار گسترده‌ و ارزشمندی در جهت ایجاد اشتغال است و از همین رو نیز فعالان و سرمایه‌گذاران این حوزه در استان هرمزگان با شیوه‌های مناسب از جمله با پرداخت تسهیلات حمایت می‌شوند.

رایزنی معدنکاران با متولیان منابع طبیعی در خراسان جنوبی

گروه معدن: معدنکاران خراسان‌جنوبی مسائل خود را با مدیران و مسئولان منابع طبیعی استان مطرح‌کردند تا با رایزنی اختلاف‌ها کاهش یابد و به تفاهم برسند.

شورای تامین برای معدن آلبلاغ تعیین تکلیف می‌کند

گروه معدن: برداشت غیرمجاز از ذخایر معدن آلبلاغ که در منطقه‌ای با همین نام قرار گرفته است، از ابتدای امسال با هجوم سودجویان به این منطقه همراه شد که با ورود شورای تامین خراسان شمالی اواخر اردیبهشت، این ناحیه از حضور سودجویان پاکسازی شد، اما اینک پس از گذشت چند ماه با حضور دوباره برخی افراد محلی و غیرمحلی، برداشت غیرمجاز از این معدن دوباره افزایش یافته است.