پایان نگاه دستوری دولت به قیمت فولاد

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه اصفهان گفت نامه اخیر معاون اول رئیس‌جمهوری مبنی بر لزوم رعایت ضوابط بورس کالا در معاملات، بیانگر پایان نگاه دستوری دولت به قیمت فولاد بوده و این خبری خوش برای سهامداران است.به گزارش روزگار معدن به نقل از تسنیم، طهمورث جوانبخت معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه اصفهان اظهارکرد: هفته گذشته با حمایت فعالان صنعت فولاد و بازار سرمایه، شیوه نامه قیمت‌گذاری دستوری از سوی مجلس زیر سوال رفت و در ادامه معاون اول رئیس‌جمهوری نیز از این موضوع حمایت کردند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت‌گذاری به کلی منتفی شده است؟ گفت: بله، موضوعی که سهامداران باید به آن توجه کنند، آن است که قرار است برای قیمت فولاد نرخی پایه مشخص شود که موضوع مهمی نیست. در خصوص سقف قیمت نیز قطعا قیمت دستوری نخواهیم داشت و پیش‌بینی بنده مبنا قرار گرفتن قیمت‌های جهانی آن هم نه براساس نرخ دلار نیما بلکه دلار سنا است که این اتفاق به معنای رسیدن سود اصلی به فولادسازان به جای دلالان است.

معاون فولاد مبارکه در خصوص روند معاملات سهام شرکت‌های فولادی نیز گفت: روند منفی روزهای اخیر به دلیل چشم‌انداز منفی سهامداران از قیمت‌گذاری دستوری بود چراکه اگر قیمت دستوری می‌شد ماهانه ۲۰۰۰ میلیارد تومان درآمد فولاد مبارکه به عنوان رانت به جیب واسطه‌ها واریز می‌شد اما امروز این مبلغ به شرکت می‌رسد.

جوانبخت تصریح کرد: سهامداران هوشیار هستند و به نظر می‌رسد با منتفی شدن قیمت گذاری، ورق بازار سهام برگردد و شرایط سهامداران به سرعت بهبود یابد.

وی در پایان گفت: فولاد مبارکه با تمام توان در حال تولید است و پیش‌بینی می‌کنیم وضعیت سوداوری شرکت در نیمه دوم سال به مراتب بهتر از نیمه اول سال باشد.

انتهای پیام/


چاپ