غلبه کرونا برشرکت معدنکاری شیلی

سود شرکت معدنکاری شیلیایی آنتوفاگاستا در نیمه نخست امسال کاهش یافت چون تولید مس و قیمت‌های آن تحت تأثیرات منفی همه‌گیری جهانی ویروس کرونای جدید قرار داشتند.به گزارش روزگار معدن به نقل از  معدن‌نیوز، سود شرکت معدنکاری شیلیایی آنتوفاگاستا در نیمه نخست امسال کاهش یافت چون تولید مس و قیمت‌های آن تحت تأثیرات منفی همه‌گیری جهانی ویروس کرونای جدید قرار داشتند. سود شرکت معدنکاری شیلیایی آنتوفاگاستا در نیمه نخست امسال کاهش یافت چون تولید مس و قیمت‌های آن تحت تأثیرات منفی همه‌گیری جهانی ویروس کرونای جدید قرار داشتند.

این شرکت، که پروژه‌های توسعه خود را ازسر‌گرفته است، در ۶ماهه نخست سال سود خالصی برابر با ۱۳۵.۲ میلیون دلار داشت، که بسیار پایین تر از رقم سود خالص ۳۰۲.۴میلیون دلاری آن در دوره مشابه سال گذشته بود.

آنتوفاگاستا اعلام کرده قیمت‌های تحقق یافته مس ۱۲.۵ درصد نسبت به نیمه نخست ۲۰۱۹ پایین‌تر بودند، در حالیکه فروش کاهشی ۲.۲درصدی داشتند. ترکیب این عوامل به این معنی است که درآمدهای پیش از کسر بهره، مالیات، استهلاک و کاهش ارزش این شرکت معدنکاری در دوره ژانویه-ژوئن با کاهشی ۲۲درصدی به ۱.۰۱ بیلیون دلار تنزل یافته است. آنتوفاگاستا همچنین گفت که با آنکه وقفه‌ها در عملیات معدنکاری در شیلی جزئی بود، محدودیت‌های مرتبط با کووید-۱۹ باعث تأخیر در پروژه‌ها شد.

این حقیقت که معادن این شرکت با صرفا دوسوم نیروی‌کار خود در طول این دوره مشغول عملیات بودند نیز منجر به تنزل تولید شد. آنتوفاگاستا همچنین مجبور به تعویق انداختن یکی از پروژه‌های رشد اصلی‌اش، پروژه توسعه لُس پلامبره، شد.

تأخیر ۶ماهه این پروژه، به گفته این شرکت هزینه‌ای ۵۰‌میلیون دلاری در‌بر‌داشت. آنتوفاگاستا همچنین اعلام کرده که طراحی دوباره یک کارخانه نمک‌زدایی در لُس پلامبره هزینه ۱۵۰‌میلیون دلاری دیگری بر دوش شرکت خواهد گذاشت.

این شرکت سود موقت هر سهم خود را ۶.۲سنت اعلام کرد، که منطبق با خط مشی مرتبط با درآمدهایش و پایین‌تر از سود ۱۰.۷سنتی هر سهم در دوره مشابه سال گذشته بود. این تولید‌کننده مس مستقر در سانتیاگو همچنین خبر از تکمیل قراردادی داد که به آن اجازه می‌دهد تمام عملیاتش از سال ۲۰۲۲ به بعد از ۱۰۰ درصد انرژی تجدید‌پذیر با هزینه کمتر استفاده کنند. این شرکت واقع در فهرست ۱۰۰ گروه برتر بورس فایننشال تایمز اهداف تولید ۲۰۲۰ خود را بین ۷۲۵ هزار تا ۷۵۵ هزار تن مس، با هزینه نقدی خالص ۱.۲۰ دلار برای تولید هر پوند از این فلز حفظ کرده است.

آنتوفاگاستا تنها یکی از شرکت‌های معدنکاری مس بزرگ متأثر از همه‌گیری جهانی این ویروس است. وود مکنزی برآورد می‌کند که حدود ۷۰۰ هزار تن از عرضه مس جدید از انتظارات تولید ۲۰۲۰ در اثر تأخیر پروژه‌ها، در مقایسه با پیش‌بینی‌های پیشین، حذف شده است. گروه بین‌المللی مطالعات مس در آخرین گزارش خود گفت که تولید معدنی مس جهان ۳.۵ درصد در آوریل کاهش داشت.

این ماه نخستین ماه کاملی بود که وقفه‌های مرتبط با کووید-۱۹ در صنعت مس در آن رخ داد. کودلکوی شیلی، بزرگ‌ترین تولید‌کننده مس جهان، برخی از پروژه‌های توسعه را متوقف کرده و تولیدش را تنزل داده است. بی‌اچ‌پی اعلام کرده که فعالیت‌اش را در معدن سررو کلرادو، در شیلی که بزرگ‌ترین کشور تولید‌کننده مس جهان است، تنزل خواهد داد.

انتهای پیام/


چاپ