سرمقاله/

عواقب رشد کاذب قیمت آلومینیوم

نرخ فروش آلومینیوم از ابتدای امسال در مسیر صعود قرار گرفت. دلایل متعددی برای این رشد قیمتی یادمی‌شود. قیمت آلومینیوم در بازار داخلی براساس نرخ‌های جهانی محاسبه می‌شود؛ بنابراین بخشی از این افزایش قیمت را باید ناشی از رشد نرخ فروش این فلز در بورس فلزات لندن دانست.

 

از سوی دیگر نیز در چند ماه گذشته شاهد رشد مجدد نرخ ارز در بازار داخلی بودیم. هر ۲ عامل یادشده به‌طور مستقیم در تعیین قیمت آلومینیوم اثرگذار هستند.در دوره‌ای خبرهایی مبنی بر تعدیل در تامین ارز مورد نیاز صنایع بالادستی برای خرید مواد اولیه منتشر شد. در چنین شرایطی این تولیدکنندگان از روند تامین ارز موردنیاز خود نگران شدند و درنتیجه برای مدتی از عرضه شمش آلومینیوم در بورس کالا خودداری کردند. همین موضوع نیز زمینه رشد قابل‌توجه این فلز را فراهم کرد.

 در ادامه با رایزنی مقرر شد نیمی از ارز موردنیاز این تولیدکنندگان با کمک وزارت صنعت، معدن و تجارت و از محل صادرات فولاد، روی و مس تامین شود.

 مابقی آن را نیز خود شرکت‌ها از محل صادرات محصولاتشان تامین کنند. سپس با تعیین کف عرضه برای تولیدکنندگان شمش، دوباره شاهد بازگشت آرامش به این بازار بودیم.

توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که این روند رو به رشد قیمتی تاثیر منفی بسزایی بر عملکرد تولیدکنندگان صنایع پایین‌دستی دارد. اثرات منفی یادشده بسته به نوع محصول تولیدی متفاوتی هستند، چراکه امکان جایگزینی برخی از محصولات نهایی آلومینیومی با کالاهای مشابه وجود دارد.

 به‌عنوان مثال، در چنین شرایطی مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند به جای پروفیل آلومینیومی از پروفیل فولادی استفاده کنند. قیمت پروفیل فولادی به مراتب کمتر از محصولات مشابه آلومینیومی است. البته باید تاکید کرد که استفاده از آلومینیوم در مقایسه با فولاد مزیت‌هایی دارد.

 آلومینیوم به مراتب سبک‌تر از فولاد است و به همین دلیل نیز در برخی صنایع مورد استقبال قرار دارد.

 اما در چنین شرایطی و با وجود رشد قابل‌ملاحظه نرخ فروش آلومینیوم، اغلب مصرف‌کنندگان سود بلندمدت را درنظر نمی‌گیرند و رغبت بیشتری نسبت به محصولات مشابه با کیفیت پایین‌تر نشان می‌دهند.

توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که آلومینیوم فلزی پرکاربرد در صنایع خودروسازی است؛ بنابراین این رشد قیمتی در افزایش قیمت خودرو نیز اثرگذار خواهد بود. در چنین شرایطی یا خودروسازان ناچار به افزایش محصول نهایی خود هستند یا از دیگر قطعات جایگزین آلومینیومی در تولید قطعات خودرو استفاده می‌کنند. به‌عنوان نمونه، شاهد جایگزینی رینگ‌های فولادی با رینگ آلومینیومی خواهیم بود.

بنابراین وزن خودرو افزایش می‌یابد که به منزله رشد مصرف سوخت در خودروها خواهد بود. همین موضوع افزایش وزن خودرو نیز زمینه رشد مصرف سوخت را فراهم می‌کند. در واقع این زنجیره به آلوده شدن هرچه بیشتر محیط‌زیست منجر می‌شود.

 در ادامه و در تشریح هرچه بیشتر پیامدهای این دست رشد قیمت‌ها باید به کاهش صادرات محصولات صنایع پایین‌دستی آلومینیوم کشور اشاره کرد چراکه قیمت تمام شده این محصولات به‌شدت افزایش پیدا می‌کند و دیگر قابلیت رقابت در بازارهای جهانی را نخواهد داشت.

 توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که درحال‌حاضر شمش آلومینیوم در بازار داخلی حدود ۲۰۰ دلار گران‌تر از نرخ فروش این محصول در بازار جهانی معامله می‌شود. در چنین شرایطی طبیعی است که یا صادرات متوقف می‌شود یا بسیار محدود خواهد شد.

 درواقع حواشی جانبی متعددی در انتظار این صنعت است. هرچند با وجود کمبود ارز در کشور و شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن قرار داریم، این چالش‌ها اجتناب‌ناپذیر هستند. در چنین موقعیتی از همه تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان انتظار می‌رود در سایه همفکری و همکاری برای گذر از این بحران تلاش کنند.

 هوشنگ گودرزی -رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران

 انتهای پیام/


چاپ