عبدالناصر همتی در یادداشت خود خبر داد:

صدور جواز به پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها برای عرضه ارز در بازار

 رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی با ذکر ‌چند نکته در زمینه بازار ارز، التهابات اخیر در این بازار را ناشی از راه‌اندازی ماشین تبلیغاتی دولت امریکا با طرح لغو تمام معافیت‌های تحریمی از چند هفته پیش دانست.به گزارش روزگار معدن به نقل از ایرنا، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به راه‌اندازی ماشین تبلیغاتی دولت امریکا در زمینه طرح لغو تمام معافیت‌های تحریمی، این اقدام را آخرین تلاش برای ایجاد التهاب در بازار ارز دانست و به مردم توصیه کرد تا سرمایه خود را در معرض این بازار پرریسک قرار ندهند.

 همتی در این یادداشت که در صفحه اینستاگرام وی منتشر شده است، نوشت:


به نظر نمی‌رسد برای امریکایی‌ها اقدام دیگری در جهت اعمال فشار حداکثری باقی‌مانده باشد. امریکایی‌ها از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی دارند و طبیعی است که نوسان‌گیران و سودجویان نیز در بازار ارز برای بهره‌گیری ازفضای تبلیغاتی، تلاش لازم به عمل بیاورند.

 وی ضمن تاکید بر اولویت ثبات در بازار برای بانک مرکزی، افزود: این بانک در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام و اجازه آربیتراژ و نوسان‌گیری نخواهد داد. همچنین بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه (نیما)، در چارچوب تسهیل و تسریع تامین ارز وارد‌کنندگان در این بازار به پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها و معدنی‌ها اعلام کرد که آنها نیز می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را، علاوه بر صرافی‌های بانکی، مستقیم به صرافی‌های مجاز برای واردات کالاهای دارای تخصیص ارز بفروشند.

 رئیس کل بانک مرکزی در پایان خاطر نشان ساخت: نرخ‌های ارز در بازار، نرخ‌های اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت. امیدوارم مردم دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.

انتهای پیام/


چاپ