رشد ۶۷درصدی تولید آلومینیوم تا پایان تیر ماه

آلومینیوم در سال جهش تولید، همچنان بالاترین رقم رشد تولید را در بین تولیدات شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی در اختیار دارد. تولید شمش این محصول طی چهار ماه ابتدای امسال با رشد ۶۷درصدی همراه شد.


به گزارش روزگار معدن به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، طی فروردین تا پایان تیر ماه امسال، افزون بر ۱۳۸هزار و ۷۰۰ تن شمش آلومینیوم در شرکت‌های ایرالکو، المهدی، هرمزآل، جاجرم و آلومینیوم جنوب تولید شد این در حالی است که تولید مدت مشابه سال ۹۸ به ۸۳هزار تن رسیده بود. در این میان شرکت‌های آلومینیوم جاجرم، هرمزآل و المهدی رشد سه رقمی را کسب کردند. از تابستان گذشته تا بهار امسال، ایمیدرو دو کارخانه آلومینیوم جاجرم و آلومینیوم جنوب (سالکو) را راه‌اندازی کرد به طوری که سالکو، به عنوان بزرگ‌ترین و مدرنترین کارخانه تولید آلومینیوم ایران، با سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی احداث شد.

 رشد ۱۱درصدی تولید آهن اسفنجی

از سوی دیگر رشد تولید آهن اسفنجی شرکت‌های بزرگ طی مدت مورد بررسی به ۱۱درصد رسید. در چهار ماه ابتدای ۹۹ بیش از ۱۰.۵ میلیون تن از این محصول تولید شد. همچنین تولید شمش فولاد شرکت‌های بزرگ فولادی نیز با رشد ۸درصدی به ۷.۴ میلیون تن رسید. تولید محصول فولادی با رشد دو درصدی از ۴.۷ میلیون تن عبور کرد.

مس کاتد نیز دراین مدت با تولید ۹۱هزار تنی رشد یک درصدی را تجربه کرد.

انتهای پیام/


چاپ