مشغول به کار بودن ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در معادن زنجان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: هم اکنون ۳۲۰ معدن فعال و ۷۰ معدن تعطیل در استان وجود دارد که ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این معادن مشغول به کار هستند.


به گزارش روزگار معدن به نقل از فارس، ناصر فغفوری امروز  در زنجان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به روند افزایشی وصول حقوق دولتی معادن در استان در امسال شاهد وصول ۴۰۰ میلیارد ریال حقوق دولتی در استان زنجان باشیم.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به میزان حقوق دولتی دریافتی در سال‌های اخیر گفت: حقوق دولتی وصول شده از ۷۰ میلیارد ریال در سال ۹۴ به ۳۲۰ میلیارد ریال در سال گذشته رسید که به طور قطع در امسال ۳۳۰ میلیارد ریال وصول خواهد شد.

 وی درباره وضعیت معادن استان گفت: هم اکنون ۳۲۰ معدن فعال و ۷۰ معدن تعطیل در استان وجود دارد که ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این معادن مشغول به کار هستند.

 فغفوری افزود: از جمله دلایل وجود ۷۰ معدن غیر فعال در استان، قطعه بندی کوچک و معادن سنتی در سال‌های گذشته و نیز نداشتن توجیه اقتصادی این معادن بوده است که هم اکنون صرفاً مجوز فعالیت به افراد دارای صلاحیت و معادن دارای توجیه اقتصادی بالا، همراه با فناوری به‌روز صادر می‌شود.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود: امروز بزرگترین ملاک فعالیت‌های معدنی وصول حقوق دولتی و نیز وصول بیمه نامه است.

 فغفوری ادامه داد: در سال گذشته ۱۹۰ معدن بارنامه برای استخراج و فروش مواد معدنی دریافت کردند که این میزان در چهار ماهه نخست امسال به ۲۵۰ معدن رسیده است.

 وی از وجود ۳۶ نوع ماده معدنی در استان خبر داد و افزود: خوشبختانه در استان همه ۳۶ نوع ماده معدنی استان قابل استخراج است.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: ماده معدنی تیتانیم آخرین ماده معدنی کشف شده در استان است که مراحل اکتشاف آن به اتمام رسیده و در مرحله صدور مجوز برای استخراج است.

 انتهای پیام/


چاپ