بازار سیاه شن و ماسه در مازندران

گرانی نرخ شن و ماسه به معادله چندمجهولی تبدیل شده و بازار سیاه تامین مصالح را در استان مازندران ایجاد کرده است.


به گزارش روزگار معدن به نقل از مهر، افزایش قیمت شن و ماسه در مازندران در حالی است که نه مسئولان آن را قبول می‌کنند و نه معدن‌داران، اما مردم برای ساخت‌وساز مجبورند آن را به قیمت‌های گزافی تهیه کنند.

معدن داران می‌گویند نرخ شن و ماسه با هزینه‌های تمام شده ۵۱هزار تومان است اما درحال‌حاضر برای مصرف‌کننده به بیش از ۱۰۰هزار تومان به ازای هر تن آب می‌خورد.

محمد کاوسی، یک شهروند چالوسی که برای ساخت منزل مسکونی‌اش به شن و ماسه نیازمند است، به مهر می‌گوید: کامیون داران هر تن ماسه را با احتساب هزینه حمل بیش از ۱۰۰هزار تومان حساب می‌کنند و می‌گویند نرخ شن و ماسه گران شده است.

وی می‌گوید: هر روز یک نرخ برای شن و ماسه تعیین می‌شود و وقتی به صنعت و معدن گزارش می‌دهیم می‌گویند باید تخلفات به صورت مستند ارائه شود.

از سوی دیگر معدن‌داران می‌گویند، نرخ شن و ماسه طبق مصوبه تعیین می‌شود و هر تن ماسه در داخل معدن حدود ۵۱ هزار تومان قیمت دارد.

دلیل افزایش قیمت شن وماسه

عباداله باران چشمه، مسئول انجمن معدن غرب مازندران در گفت‌وگو با مهر با اشاره به فعالیت 5معدن شن و ماسه در منطقه می‌گوید: محصولات تولید معادن شامل ماسه تعمیری است که عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه براساس تبصره ۹ ماده ۱۴قانون صنایع ومعادن دولت اجاره قیمت‌گذاری مواد معدنی را ندارد زیرا قیمت مواد معدنی نوع۳ براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود، می‌گوید: درحال‌حاضر هر تن شن و ماسه در معدن ۵۱هزار تومان در کمربندی نوشهر و چالوس به قیمت ۱۱۰هزار تومان عرضه می‌شود.

وی از شهروندان خواست برای تهیه شن و ماسه مستقیم به کارخانه‌های معدنی مراجعه کنند و افزود: براساس قیمت مصوب 3رنج قیمتی داریم که رنج قیمتی اول ۴۰ هزار تومان تعیین شده است اما در غرب مازندران به دلیل هزینه‌های جانبی، نرخ ۱۵درصد بیشتر از مصوبه است.

باران چشمه شرایط جغرافیایی، محدودیت‌های حمل‌ونقل و هزینه‌های جانبی را دلیل افزایش ۱۵درصدی قیمت شن و ماسه نسبت به منطقه شرق می‌داند و ادامه می‌دهد: اگر بخواهیم لاستیک یک بولدوزر را تعویض کنیم، باید از آمل آپارات به منطقه اعزام شود که بالای یک‌میلیون تومان دستمزد خواهد گرفت.

وی با اظهار اینکه در سال۹۱ یک دستگاه بلدوزر ۱۲۰ میلیون تومان قیمت داشت، ادامه می‌دهد: درحال‌حاضر برای تعمیر گیربکس آن باید ۹۰میلیون تومان هزینه کنیم و قیمت لاستیک آن بیش از ۳۵۰ میلیون تومان است و قیمت خرید یک دستگاه لودر بیش از 3میلیارد تومان است.

باران چشمه افزود: اگر نتوانیم هزینه‌های جانبی را با تفاوت در نرخ تولید و شن و ماسه تامین کنیم تا یکسال آینده باید معادن را جمع و تعطیل کنیم.

مسئول انجمن معادن غرب مازندران با اظهار اینکه نرخ مصوب ماسه ۰۶ حدود ۴۶ هزار تومان است، گفت: ۹درصد ارزش افزوده نیز باید به آن افزوده شود که نرخ آن به ۵۱ هزار تومان می‌رسد اما همین ماسه در چندکیلومتری معادن و در شهر کلاردشت تنی ۱۲۰ هزار تومان و در چالوس ۱۱۰هزار تومان به فروش می‌رسد و یک کامیون شن و ماسه بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای مصرف‌کننده تمام می‌شود. پای صحبت کامیون‌داران که می‌نشینیم، مشکلات خاص خودشان را مطرح می‌کنند، فرج یک کامیون‌دار با اظهار اینکه هزینه و استهلاک کامیون بسیار بالا است، به مهر می‌گوید: یک کامیون دار باید از صبح تا ظهر در معادن به صف بایستد تا بتواند یک سرویس ماسه تهیه کند و از سوی دیگر بیشتر کامیون‌داران دارای اقساط مختلفی هستند که باید از این راه تأمین شود. وی استهلاک بالا، هزینه و دستمزد رانندگان، محدودیت تناژ بارگیری شن و ماسه را از دیگر مشکلات بیان می‌کند و می‌گوید: اگر یک روز تعطیل کنیم از عهده تامین اقساط و هزینه‌های مختلف برنخواهیم آمد.

افزایش نرخ تخلف است

در عین حال حسینقلی قوانلو، رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه گرانی 2برابری شن وماسه مورد تایید نیست، اظهار کرد: تیم‌های نظارتی ما قاطعانه با تخلفات موجود برخورد خواهند کرد.

وی تعطیلی برخی از معادن شن و ماسه را به صورت مقطعی سبب گرانی نرخ آن در غرب استان بیان کرد و گفت: افزایش نرخ شن و ماسه برخلاف تعرفه تخلف به شمار می‌رود.

ساماندهی مجوزهای معدنی

احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران نیز بااشاره به مشکلات موجود فرآروی مردم در تامین مصالح ساختمانی خواستار ساماندهی مجوزهای معدنی و شن و ماسه در استان شد.

وی با بیان اینکه گرانی شن و ماسه قابل توجیه نیست، از مسئولان صنعت، معدن و تجارت استان خواست تا به صورت ویژه این مسئله را در دستورکار قرار دهند و نسبت به ساماندهی آن اقدام کنند.

مازندران سالانه به بیش از ۲۰ میلیون مترمکعب مصالح شن و ماسه نیاز دارد و در گذشته‌های نه چندان دور طرح ایجاد مجتمع‌های معدنی در مناطق مختلف استان در دستورکار قرار گرفته بود که با گذشت چند دولت هنوز از اجرای آن خبری نیست.

کمبود معادن شن و ماسه به ویژه در غرب مازندران سبب شده تا برخی سودجویان برای تامین مصالح از بستر رودخانه‌های استان برداشت داشته باشند که این مسئله سبب تخریب بستر و سازه‌های رودخانه‌ها شده است.

انتهای پیام/


چاپ