سیمان در فهرست کالاهای اولویت‌دار

رئیس سازمان صمت استان اردبیل گفت: براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار کشوری و اعلام سازمان حمایت، سیمان در فهرست کالاهای اولویت‌دار قرار گرفت.


به گزارش روزگار معدن به نقل از فارس رامین صادقی ظهر امروز  اظهار کرد: براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار کشوری و اعلام سازمان حمایت، سیمان در فهرست کالاهای اولویت‌دار قرار گرفت و نرخ فروش در درب کارخانه برای هر تن سیمان پاکتی خاکستری ۲۸۵ هزار تومان و برای هر تن سیمان فله ۲۴۰ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین شده است.

 وی افزود: با توجه به نشست مشترک سازمان حمایت با انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان مقرر گردیده تحویل سیمان توسط واحدهای تولیدی منحصراً به عاملین توزیع رسمی و مطابق دستورالعمل مربوطه صورت گیرد.

 با تخلف در توزیع سیمان برخورد می‌شود

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: واحدهای تولیدی مکلف به تحویل سیمان مورد نیاز انبوه‌سازان، پروژه‌های عمرانی و سایر مصارف عمده به قیمت مصوب درب کارخانه و با معرفی‌نامه رسمی هستند.

 صادقی تصریح کرد: بازرسان این سازمان بر فعالیت عاملان توزیع سیمان نظارت می‌کنند و متخلفان برای ابطال عاملیت فروش و قطع تحویل سیمان به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.

 وی گفت: همچنین انواع ماسک و مواد ضدعفونی کننده، گوشت مرغ، لوازم خانگی و تایر سواری و باری از دیگر کالاهایی هستند که در اولویت بازرسی‌ها قرار دارند و بازرسان سازمان صمت استان اردبیل با همکاری و تعامل دیگر دستگاه‌های اجرایی و اصناف، بر فرآیند تأمین و توزیع این کالاها نظارت جدی دارند.

 نتهای پیام/


چاپ