«روزگار معدن» برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متافوند را بررسی کرد:

فصلی نو در تعاملات فولادی‌ها

اخبار

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالوژی، فولاد و ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (متافوند) ۱۲ تا ۱۵ مردادماه امسال با حضور ۷۰ شرکت داخلی و ۱۰ نماینده از کشورهای دیگر در سالن پروین اعتصامی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار شد.


در این نمایشگاه شرکت‌های شاخصی همچون مس سونگون، فولاد شهریار، مجتمع فولاد صنعت بناب، فولاد آذربایجان و فولاد مهر سهند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور دارند. برپایی این نمایشگاه برای صاحبان صنایع فولادی فرصتی ارزشمند فراهم می‌کند تا به ارائه گسترده محصولات و توانمندی‌های خود پرداخته و آخرین دستاوردهای خود را در معرض بازدید علاقه‌مندان و فعالان این حوزه قرار دهند.

نمایشگاه متافوند تبریز در این دوره با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا برگزار شده و بازدید از آن فقط برای متخصصان امکان‌پذیر است؛ همچنین براساس پروتکل‌ها، لازم است تا همه بازدیدکنندگان و مشارکت‌کنندگان در هنگام حضور در نمایشگاه، از ماسک استفاده کنند. در همین ارتباط «روزگار معدن» گفت‌وگویی با برخی از شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه ترتیب داده است که در ادامه خواهید خواند:

دنیای اعتماد آریا کمبود فروآلیاژ کشور را تامین می‌کند

رامین جداری کریمی، مدیرعامل شرکت دنیای اعتماد آریا در گفت‌وگو با «روزگار معدن» گفت: ما از سال ۹۲ تاکنون و با شراکت یک شریک هندی اقدام به واردات فروآلیاژ می‌کنیم و هم‌اکنون نیز در زمینه واردات بوته‌های ریخته‌گری ورود کرده‌ایم.  وی افزود در مجموعه شرکت دنیای اعتماد آریا ۵ نفربه صورت مستقیم و ۹ نفر به صورت غیرمستقیم فعالیت دارند. کریمی درباره میزان واردات این شرکت گفت: میزان واردات ما سالانه ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ تن است که سال گذشته ما تنها اقدام به واردات فروسیلیکو منگنز و بوته‌های ریخته‌گری کرده‌ایم. وی در ادامه به بزرگ‌ترین مشکل واردات در بحث فروآلیاژها پرداخت و گفت: نوسانات قیمت دلار و مجوزها و فرآیند‌های اداری که بر سر راه بازرگانان به منظور واردات گذاشته شده است کار را بر واردات این محصولات سخت کرده است. مدیرعامل شرکت دنیای اعتماد آریا در ادامه به کشورهای پیشرو در صنعت فروآلیاژها اشاره کرد و گفت: کشورهای چین هند، گرجستان و کره‌جنوبی بالاترین کیفیت تولیدات در فروآلیاژها را دارا هستند. کریمی مهم‌ترین دلیل واردات فروآلیاژها در کشور با توجه به تولیدات در ایران را ناشی از پایین بودن میزان تولیدات نسبت به حجم مصرفی و کیفیت پایین فروآلیاژهای ساخته شده در کشور دانست.

 چینندگان بعد از متافوند با دست پر بازمی‌گردد

مدیرعامل شرکت چینندگان درباره برگزاری رویداد متافوند به «روزگار معدن» گفت: برگزاری این نمایشگاه در صنعت فولاد و نسوز بسیار خوب است چراکه حضور ما در هر دوره از برگزاری این نمایشگاه با دست پر همراه بوده است و از این جهت راضی هستیم.

شرکت نسوزهای پیشرفته چینندگان در سال ۱۳۷۲ به منظور تولید انواع نسوزهای تخصصی مورد مصرف در صنایع فولاد، فلزات غیرآهنی به ویژه آلومینیوم، سیمان، پتروشیمی، کاشی و چینی بهداشتی و... با بهره‌‌گیری از ماشین‌آلات و فناوری ایتالیایی در شهرک صنعتی مرند راه‌اندازی شد.

مطلبی درباره مشتریان این شرکت گفت: عمده مشتریان ما داخلی هستند و صنایع بزرگی همچون فولادسازی، آلومینوم‌سازی و شرکت‌های سیمانی و کلیه کارخانجاتی که به طور عمده با کوره و دما سر و کار دارند نسبت به خریداری محصولات ما اقدام می‌کنند.

مدیرعامل شرکت چینندگان درباره کیفیت محصولاتی که در این شرکت تولید می‌شود گفت: تولیدات این شرکت با توجه به نصب تجهیزات و فناوری ایتالیایی از کیفیت بالایی نسبت به رقبای داخلی برخوردار است.

در رابطه با مقایسه تولیدات ما با کشورهای خارجی نیز باید گفت چندی پیش یک نمونه اتریشی برای ما ارسال شد و ما بعد از آنالیز نمونه مشابه آن را تولید کردیم که با کیفیت خارجی آن مطابقت می‌کرد.

وی درباره آزمایش و کنترل کیفی گفت: در کارخانه چینندگان ۸۰ نفر پرسنل مشغول به کار هستند که به صورت 3 شیفه فعالیت می‌کند و در هر شیفت نیز مسئول مربوط به کنترل کیفی بر روی محصولات تولید شده نظارت دارد. همچنین این شرکت هر سال نسبت به برگزاری کلاس‌‌ آموزشی برای نیروهایی فعال در کارخانه می‌کند.

برگزاری این کلاس‌ها برای نیروهای تولیدی سبب می‌شود تا محصولات ما با کیفیت مد نظر مشتری تطابق داشته باشد.

مطلبی تمایز شرکت چینندگان نسبت به دیگر شرکت‌ها را سفارشی بودن تولیدات این شرکت بر شمرد و گفت: این مجموعه وقت و نیروی انسانی خود را برای محصولات روتینی که دیگر شرکت‌ها دارند صرف نمی‌کند و با بهره‌گیری از واحد کنترل کیفی و آزمایشگاه خود به دنبال ساخت محصولاتی با ارزش افزوده بالاتر است ضمن اینکه فعالیت این مجموعه بنا به درخواست و سفارش از سوی تولید‌کنندگان است.

وی یکی دیگر از نقاط قوت این شرکت را بهره‌گیری از 4 روش پرس، اکستروژن، ریخته‌گری و کوبیدنی در تولید نسوزها عنوان کرد و گفت: هیچ‌یک از شرکت‌های تولیدکننده نسوز این 4روش را به صورت یکجا ندارند و ما تنها شرکتی هستیم که از 4روش فوق برای ساخت نسوزها استفاده می‌کنیم.

مطلبی درباره توسعه این شرکت گفت: شرکت چینندگان به دنبال راه‌اندازی خط تولید جدید و محصولات متنوع‌تر است و به همین منظور اجرای طرح توسعه‌ای را در دستور کار خود قرار داده و به همین منظور زمینی را خریداری کرده که به علت نوسانات قیمت و شرایط حاکم بر کشور تاکنون موفق به راه‌اندازی آن نشده است.

مدیرعامل شرکت چینندگان درباره شیوع کرونا و اقدامات چینندگان گفت: با شیوع کووید-۱۹ ما نیز همپای دیگر فعالان صنعتی اقدامات پیشگیرانه و کنترل‌های بهداشتی افراد و ضدعفونی کردن فضای کاری را در دستور کار قرار دایم و به همین منظور مواد ضدعفونی و ماسک خریداری و در اختیار همکاران گذاشته

شد. وی درباره صادرات محصولات شرکت چینندگان گفت: این شرکت تاکنون در زمینه صادرات ورود پیدا نکرده و محصولات این شرکت از طریق بازرگانان صادر می‌شود و ما بنا داریم تا در این زمینه نیز ورود پیدا کنیم.

مطلبی در ادامه درباره مواد اولیه مورد نیاز این شرکت گفت: ۸۰‌درصد از مواد اولیه این شرکت از طریق واردات تامین می‌شود.

 فولاد مهر سهند، پیشرو در صنایع فولادی

مسعود محجل امامی، مدیر کارخانه فولاد مهر سهند درباره راه‌اندازی و تولیدات این شرکت به «روزگار معدن» گفت: شرکت فولاد مهر سهند سال۱۳۸۷ با فعالیت بر روی ساخت انواع لوله و پروفیل و مقاطع فولادی کار خود را آغاز کرد. و درحال‌حاضر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان این محصولات در کشور به شمار می‌رود. درحال‌حاضر و در گروه کارخانجات ۷۵۰ نفر مشغول به کار هستند و در کارخانه فولاد مهر سهند نیز ۲۵۰نفر فعالیت دارند.

وی در ارتباط با میزان تولیدات این کارخانه گفت: ظرفیت اسمی این کارخانه ۳۲۰هزار تن است و محصولات این شرکت علاوه بر فروش در داخل کشور به ۱۶کشور ازجمله کشورهای اطراف مانند سوریه، لبنان، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، عراق، افغانستان، قطر و کویت به کشورهای افریقایی و همچنین سنگاپور و قزاقستان هم صادر می‌شود.  مدیر کارخانه فولاد مهر سهند درباره تعهدات ارزی شرکت فولاد مهر سهند گفت: این شرکت از جمله شرکت‌هایی است که در تعهدات ارزی خود به روز بوده و ارز حاصل از صادرات خود را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانده است.

محجل امامی در ادامه به مشکلات و موانع موجود بر سر راه تولید اشاره و افزود: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما درحال‌حاضر کمبود مواد اولیه است به نحوی که ما در سا‌ل قبل با ۶۰تا ۷۰درصد از ظرفیت خود فعالیت می‌کردیم و امسال نیز به دلیل کمبود مواد اولیه با ۲۰درصد از ظرفیت خود فعالیت می‌کنیم. بسته بودن مرزها و عدم تامین مواد اولیه مورد نیاز ما از یک شرکت فولادی سبب شده تا ظرفیت تولید ما کاهش یابد.  وی دلیل عدم تامین مواد اولیه صنایع پایین‌دستی فولاد را کمبود ارز در دولت عنوان کرد گفت: شرکت‌های فولادی دولتی و خصولتی با صادرات محصولات خود به تامین ارز مورد نیاز دولت کمک می‌کند و همین امر سبب می‌شود تا صنایع پایین‌دستی فولادی به منظور تولیدات داخلی با کمبود مواد اولیه روبه‌رو شوند.  مدیر کارخانه فولاد مهر سهند گفت: در تولید و ساخت محصولات این کارخانه ۷ استاندارد ملی و بین‌المللی در دستورکار قرار داده است و از همین رو محصولات این کارخانه به ۱۶کشور جهان صادر می‌شود و به جرات می‌توان گفت که کیفیت محصولات ما از کشوری مانند ترکیه نیز بالاتر است. محجل امامی در ادامه به عملکرد واحد تحقیق و توسعه اشاره کرد و گفت: واحد R&D شرکت فولاد مهر سهند از گذشته فعال بوده است به نحوی که به همت این واحد توانسته‌ایم با افزایش ظرفیت‌ها کارخانه را به گروه کارخانجات توسعه دهیم.

 درحال‌حاضر به غیر از کارخانه فولاد مهرسهند ۹کارخانه دیگر نیز در حال فعالیت است که برخی از این کارخانه‌ها به فعالیت‌های دیگری همچون ریخته‌گری قطعات می‌پردازند.  در برنامه‌های توسعه‌ای امسال بنا داریم تا 2 محصول جدید عرضه کنیم که یکی از آنها سیم مفتول گالوانیزه است که در صنعت و ساختمان‌سازی کاربرد دارد.  همچنین پروژه دیگری نیز در دست اقدام است که با تولید آن جز ۵ تولید‌کننده آن محصول در کشور خواهیم شد. 

وی در ارتباط با همکاری شرکت فولاد مهر سهند با واحدهای دانشگاهی در تولید محصولات گفت: این شرکت از جمله واحدهای تولیدی است که از گذشته با واحدهای دانشگاهی استان در ارتباط بوده است.  درحال‌حاضر نیز با همکاری یک تیم دانش‌بنیان در حال تولید محصولی است که با اتمام آن در دو سال آینده ایران به تنها کشور تولید‌کننده آن محصول در خاورمیانه تبدیل خواهد شد.  مدیر کارخانه فولاد مهر سهند در پایان برپایی نمایشگاه‌هایی همانند متافوند را خوب ارزیابی کرد و گفت: حضور شرکت‌های فولادی و ریخته‌گری در نمایشگاه‌ها فرصت خوبی است تا فروشندگان با خریداران آشنا شده و ارزیابی دقیقی نسبت به کیفیت و بازار محصولات تولیدی خود داشته باشند.

 حضور پررنگ آلیاژهای فلزات رنگین قوامی در متافوند هفدهم

مدیرعامل ریخته‌گری تخصصی آلیاژهای فلزات رنگین قوامی با نام اسبق ریخته‌گری تکنومتال درباره درباره تاسیس این مجموعه به «روزگار معدن» گفت: این شرکت از سال ۱۳۷۶ تاسیس و در زمینه ریخته‌گری آلیاژهای غیر آهنی پایه مسی و آلومینیومی و با بهره‌گیری دانش فنی و پرسنل متخصص در آلیاژهای مختلف براساس جداول و کدهای استانداردهای جهانی در اوزان و اشکال مختلف نظیر بوش‌ها، یاتاقان‌ها، دندهای‌ برنزی ضد سایش و خوردگی، قطعات پمپ‌ها، شیر آلات آب و فاضلاب، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع هوایی، ریلی، خودرو، ماشین‌آلات صنعتی و غذایی فعالیت خود را آغاز کردو مفتخر است با شرکت‌های بزرگی نظیرشرکت رجا، پمپیران، چرخشگر، موتورهای دیزلی ایران(ایدم)، تراکتورسازی، بنیان موتور، کارخانجات فولاد‌سازی، پمپ پرشیا، آروین و... همکاری داشته و خریداران محصولات این شرکت هستند.

وی درباره تعداد افراد شاغل در این مجموعه گفت: در ریخته‌‌گری فلزات رنگین قوامی ۱۰نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم فعالیت دارند. قوامی درباره میزان تولیدات گفت: این مجموعه با فعالیت تخصصی قطعات آلیاژی تولید می‌کند که ظرفیت ماهانه آن در تولید فلزات رنگین ۱۰تن و در بخش آلومینیوم ۳تن است. مدیرعامل این شرکت: با اشاره به اینکه شرکت ریخته‌گری تخصصی آلیاژهای فلزات رنگین قوامی به صورت مستقیم در بحث صادرات ورود پیدا نکرده است گفت: محصولات شرکت ما از سوی خریداران به کشورهای آلمان، ترکیه، عراق، سوریه، آذربایجان، ارمنستان و هندوستان صادر

می‌شود. وی درباره کیفیت محصولات این شرکت گفت: قطعات تولیدی شرکت در مرحله ساخت با رعایت اصول متالورژی نظیر طراحی به‌وسیله نرم‌افزارهای مربوطه مانند پروکست کتیا و سالیدورک در ساخت مدل‌های ریخته گری و عملیات کیفی مذاب و کنترل دما، گاز زدایی و فلتراسیون اصلاح ساختار و تست سختی وآنالیز به‌وسیله دستگاه کوانتومتر باعث تولید قطعات با کمترین درصد اسکراپ گردیده که موجب رضایتمندی مشتریان در کشور شده است.

مدیرعامل ریخته‌گری تخصصی آلیاژهای فلزات رنگین قوامی درباره توسعه این مجموعه و بهره‌گیری از فناوری‌های روز دنیا گفت: راه‌اندازی خط قالب‌گیری اتوماتیک و نصب کوره‌های القایی در برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت قرار دارد.   مدیرعامل این شرکت در ادامه به مشکلاتی که در زمینه ریخته‌گری فلزات رنگین وجود دارد اشاره کرد و افزود: بزرگ‌ترین مشکل واحدهای تولیدی مانند ما کمبود نقدینگی است و با توجه به قیمت بالای مواد اولیه فلزات رنگین و مواد افزودنی آلیاژی از قبیل قلع و نیکل که وارداتی بوده و با قیمت‌های جهانی عرضه می‌شوند در تهیه مواد اولیه با مشکل روبه‌رو هستیم.  وی ادامه داد: به نظر من دولت می‌بایست به صنعتگران با پرداخت تسهیلات کم‌بهره به تامین سرمایه‌ در گردش واحدهای تولیدی ریخته‌گری کمک کند. قوامی در ادامه به مشکل اعطای پروانه بهره‌برداری اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه کورهای ذوب ما از سوخت مایع به گازی تبدیل شده‌اند متاسفانه در اخذ مجوز و پروانه بهره‌برداری با مشکل روبه‌رو هستیم و اداره محیط‌زیست هیچ‌گونه مجوزی صادر نمی‌کند.  همچنین نیاز است تا واحدهای ریخته‌گری فورج و عملیات حرارتی در یک شهرک صنعتی متالورژی تجمیع و فعالیت کنند که به دلیل زیست‌محیطی و عدم اختصاص زمین مناسب و عدم همکاری مسئولان چندین سال است مسکوت مانده و عملیاتی نشده است.

او  در پایان برگزاری هفدهمین نمایشگاه متافوند را نسبت به شانزده دوره قبلی این نمایشگاه‌ با توجه به فعالیت شرکت رستاک پاد ویژن در زمینه ریخته‌گری تخصصی‌تر عنوان کرد و از زحمات آقای بندرچی، برگزارکننده این نمایشگاه تقدیر کرد.


مسعود رمضانی-خبرنگار


انتهای پیام/

چاپ