دعوت ذوب آهن از رئیس جمهور برای افتتاح پروژه PCI

منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان که در نشست رئیس‌جمهوری با تولیدکنندگان صنایع فولاد و پتروشیمی کشور حضور داشت، گفت: در این جلسه گزارشی از فعالیت‌های ذوب آهن ارائه شد و از حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی برای حضور در افتتاحیه پروژه PCI و راه‌اندازی کوره بلند شماره یک ذوب آهن دعوت گردید.

منصور یزدی زاده، سخنان رئیس جمهور را برای تولید‌کنندگان صنعت فولاد کشور جهت دستیابی به جهش تولید، بسیار دلگرم‌کننده دانست و برگزاری این جلسات را برای بررسی مشکلات بخش تولید کشور بسیار مهم ارزیابی کرد.

وی توجه ویژه رئیس‌جمهوری به مشکلات تولید‌کنندگان و صدور دستورات لازم جهت پی گیری حل این مشکلات را از جمله نتایج مثبت این جلسه دانست و گفت: نتایج پی گیری این مشکلات به زودی اعلام می‌شود که می‌تواند برای رفع موانع بخش تولید کشور بسیار مهم باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر دوشنبه ششم مردادماه در نشستی با تولید‌کنندگان و فعالان صنایع پتروشیمی و فولاد کشور با تاکید بر اینکه خوداتکایی در تولیدات ارزشمند بخش‌های پتروشیمی و فولاد، دستاوردی مهم برای کشور است، گفت: ۱۴ میلیارد دلار برای پیشبرد گام دوم توسعه در بخش پتروشیمی سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و ۸ میلیارد دلار هم تاکنون برای جهش سوم که سال ۱۴۰۳ به نتیجه می‌رسد، سرمایه‌گذاری نمودیم.

رئیس‌جمهوری، اظهارکرد: صنعت فولاد برای پیشرفت خود در توسعه راه آهن و همچنین به عنوان مصرف‌کننده در صنعت آب کشور هم نقش خوبی ایفا نموده است.

صنعت فولاد و پتروشیمی، ایستادگی در برابر تحریم را میسر ساختند

روحانی با قدردانی از تلاش همه فعالان در دو بخش فولاد و پتروشیمی اظهارکرد: این دو بخش به موقع ارز خود را برگردانده‌اند و اگر دولت افتخار می‌کند که در برابر امریکا، تحریم و فشار خارجی ایستاده است، این ایستادگی در سایه کمک و تلاش همه تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان مخصوصا در زنجیره فولاد و پتروشیمی امکان‌پذیر شده است.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه شرکت‌های فولاد و پتروشیمی بار سنگینی در زمینه تولید و همچنین صادرات غیر نفتی بر دوش دارند، گفت: خوشبختانه محصولات تولیدی ما از نظر کیفیت قابل رقابت در بازار جهانی است و اگر کیفیت محصول بالا نباشد نمی‌توانیم در بازار رقابت کنیم.

روحانی تکمیل بودن زنجیره تولید را مورد تاکید قرار داد و گفت: در روند تولید محصول تا مصرف نهایی زنجیره تولید باید کامل باشد و خوشبختانه امروز در بخش اعظم محصولات بخش پتروشیمی و فولاد در کشور بی‌نیاز هستیم و روی پای خود ایستاده‌ایم و خود اتکایی و خودکفایی از دستاوردهای مهم این تولیدات ارزشمند در کشور بوده است.


چاپ