قیمت طلا، سکه و دلار امروز ۱۳۹۹/۰۴/۱۵| روز پُرنوسان طلا و ارز/ سکه باز هم رکورد زد

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم ۹۳۰هزار تومان، قیمت دلار ۲۱هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰میلیون و ۴۰۰هزار تومان است.


 به گزارش روزگار معدن به نقل از تسنیم، هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۹۳۰ هزار و ۳۰۰ تومان، قیمت دلار ۲۱ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

 همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و ۵۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

 قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار هم ۹۳۰ هزار و ۳۰۰ تومان، هر گرم طلای ۲۴عیار یک‌میلیون و ۲۴۰ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۸۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۷۷۵ دلار معامله می‌شود.

 افزایش قیمت ارز در بازار داخلی و افزایش قیمت جهانی طلا از جمله دلایل رکوردشکنی‌های این روزهای طلا و سکه در بازار است؛ قیمت سکه در روزهای اخیر رکوردهای بالایی را به ثبت رسانده است اما با وجود افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تقاضای اضافی وارد این بازار نشده است و فعالان این بخش می‌گویند که قیمت‌ها متأثر از افزایش شدید قیمت دلار، رشد کرده‌اند.

افزایش قیمت ارز در هفته‌های اخیر موجب شده است بار دیگر رکوردهای بالایی برای دلار و یورو در تابلوی صرافی‌ها ثبت شود؛ بر همین اساس در بازار آزاد هم‌اکنون قیمت دلار ۲۱ هزار و ۷۰۰ تومان، یورو ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان و درهم امارات ۶ هزار و ۸۰ تومان اعلام شده است.

 صرافی‌های بانک‌ها امروز یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با افزایش ۷۵۰ تومانی نسبت به روز کاری قبل ۲۱ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

 بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با افزایش ۶۵۰ تومانی نسبت به روزکاری قبل ۲۴ هزار تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۳ هزار و ۸۵۰ تومان است.

 گفتنی است، همزمان با تشدید نوسانات در بازار آزاد، قیمت ارز در صرافی‌های بانکی نیز از صبح امروز چند بار تغییر کرده است؛ صرافی‌های بانکی از صبح تا ساعت ۱۲ طی چهار نوبت نرخ خرید و فروش ارز را تغییر داده‌اند.

امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را برای کمتر از ۲۰۰۰ دلار، ۲۰ هزار و ۸۸۰ تومان و ۳ ریال، قیمت یورو را ۲۳ هزار و ۵۱۵ تومان و ۶ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۲۶ هزار و ۱۰۸ تومان و ۵ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار، قیمت یورو و قیمت پوند نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است.

 همچنین قیمت خرید دلار برای بیش از ۲۰۰۰ دلار، ۲۱ هزار و ۳۵۰ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان است.

 توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش!

 شعب منتخب بانک‌ها که مسئولیت فروش ارز مسافرتی را به‌عهده دارند، فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده‌اند و به مسافران یورو را با قیمت ۲۴ هزار و ۳۳۴ تومان و ۸ ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است.

انتهای پیام/


چاپ