بازار فولاد چین بهبود می یابد

اخبار

China Steel Corp اعلام کرد که قصد دارد با بهبود تقاضای بازار پس از همه گیری ویروس کرونا و پیشرفت محصولات جدید، چشم انداز تجارت خود را تا پایان سال تغییر دهد.

Wong Chao-tung رئیس CSC در جلسه ای به سرمایه گذاران گفت: "به دلیل بیماری همه گیر کویید-۱۹، که اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار داده و سرمایه گذاری را مختل کرده، سال بسیار سختی را آغاز کردیم و با بزرگترین بحران اقتصادی از زمان جنگ جهانی دوم روبرو هستیم."

وی افزود: این رکود اقتصادی مبتنی بر همه گیری ویروس کرونا با اثرات شیوع حمله SARS در سال ۲۰۰۳، حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و بحران وام های درجه دو در سال ۲۰۰۸، قابل مقایسه است.

پس از گزارش ۶۳.۹۸ درصد کاهش سود خالص و رسیدن آن به ۸.۸۱ میلیارد دلار تایوان(۲۹۷میلیون دلار آمریکا) در میان اختلافات تجاری بین ایالات متحده و چین در سال گذشته، بزرگترین سازنده فولاد این کشور زیان خالص ۲.۲۶ میلیارد دلار تایوان را برای سه ماهه گذشته سال، گزارش کرده است.

Wong با انتقاد از کاهش قیمت ها و بازار اشباع به دلیل افزایش تولید چین و هند، گفت که CSC دیگر نمی تواند این توانایی را داشته باشد که به سادگی به تولید انبوه فولاد ارزان قیمت تکیه کند.

وی گفت: "ما باید برای حفظ رشد، تمرکز خود را روی محصولات فولادی با کیفیت بالا قرار دهیم”.

وی افزود که انتظار می رود فروش چنین محصولاتی تا سال ۲۰۲۴، ۲۰درصد از درآمد شرکت CSC را شامل شود.

به تقلید از سازندگان فولادهای اروپایی، مانند Voestalpine AG اتریش و SSAB AB سوئد، CSC گفت که تمرکز خود را بر روی تولید محصولات صنایع انرژی بادی و وسایل نقلیه الکتریکی متمرکز کرده است.

این شرکت در اواخر سال گذشته یک شرکت تابعه مهندسی دریایی به نام Sing Da Marine Structure Corpurp تأسیس کرد که در تولید زیر سازه های مورد استفاده در توربین های بادی، تخصص دارد.

به دنبال تأمین جایگاهی محکم تر در صنعت انرژی بادی تایوان، هیئت مدیره CSC، افزایش سرمایه گذاری خود را تا ۶۸۰ میلیون دلار تایوان در پروژه مزرعه بادی Chong Neng، که CSC با همکاران زیرساختی Copenhagen خود در حال توسعه آن است، تصویب کرد.

Wong اظهار داشت: علاوه بر افزایش مجموعه ای از ورق های استیل مورد استفاده در وسایل نقلیه الکتریکی، این شرکت همچنین با موفقیت، صفحات فولادی ضد گلوله ای را برای استفاده در کشتی های نظامی و وسایل زرهی تولید کرده است.

با توجه به کنترل بیماری کویید-۱۹، Wong اظهار امیدواری زیادی برای رشد مجدد تقاضای بازار تا سه ماهه چهارم داشت.

Wong افزود: "شرکت های بزرگ فولادی از جمله ما، از سه ماهه دوم، ۱۰ درصد تولیدات خود را کاهش دادند تا ضرر های وارد شده را خنثی کنند."

وی افزود: در این میان ، قیمت مواد اولیه مانند سنگ آهن و زغال سنگ افزایش یافته است.

Wong با استناد بر افزایش قیمت های اخیر از سوی صنعتگران چینی، ژاپنی و کره جنوبی، گفت: تقاضای بازار نشانگر بهبودی است.

چاپ