جدیدترین گزارش جهانی اعلام شد؛

افزایش تولید معادن مس و کاهش تولید مس تصفیه شده در جهان

میزان ظرفیت و تولید معادن مس جهان در ۳ ماهه نخست ۲۰۲۰ افزایش و میزان تولید مس تصفیه شده یافت.به گزارش روزگار معدن به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG)، فعالان معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان ماه مارس ۲۰۲۰، حدود ۴ میلیون و ۹۰۶ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی، ۴ میلیون و ۸۸۳ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۴۷ صدم درصدی تولید است.

از این میزان، ۲ میلیون و ۶۷۸ هزار تن مربوط به قاره «امریکا»، ۹۷۸ هزار و ۳۰۰ تن «آسیا»، ۵۵۰ هزار و ۹۰۰ تن «افریقا»، ۴۴۰ هزار و ۴۰۰ تن «اروپا» و ۲۵۸ هزار و ۹۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

افزایش ۴۴ صدم درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۶ میلیون و ۱۵۴ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی (۶ میلیون و ۱۲۷ هزار تن)، حاکی از افزایش ۴۴ صدم درصدی است.

کاهش ۱۹ صدم درصدی مس تصفیه شده

تولیدکنندگان جهانی مس در ماه‌های ژانویه، فوریه و مارس ۲۰۲۰ میلادی، ۵ میلیون و ۸۲۲ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی، ۵ میلیون و ۸۳۳ هزار تن بود که نشان دهنده کاهش ۱۹ صدم درصدی است.

روند رو به افزایش قیمت جهانی مس

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس در ماه اردیبهشت حدود ۵۱۸۱ دلار در تن بود که اکنون به حدود ۵۹۵۱ دلار در تن رسیده است.

 

انتهای پیام/


چاپ