رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج خبر داد:

ثبت معدن و دریافت مجوز برداشت سالانه ۱۰۸ هزار تن مصالح کوهی

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج از ثبت معدن مصالح کوهی خبر داد و گفت: پس از پیگیری‌های مستمر این سازمان موفق به ثبت معدن و مجوز برداشت به مقدار ۱۰۸ هزار تن برای مدت یک سال شد.


به گزارش روزگار معدن به نقل از ایسنا، رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج از ثبت معدن مصالح کوهی خبر داد و گفت: پس از پیگیری‌های مستمر این سازمان موفق به ثبت معدن و مجوز برداشت به مقدار ۱۰۸ هزار تن برای مدت یک سال شد.

 فرشاد منبری در بازدید از روند برداشت مصالح از معدن سازمان عمران و باز آفرینی فضای شهری اظهار کرد: با توجه به عدم صدور مجوز برداشت مصالح رودخانه‌ای توسط ادارات ذیربط و همچنین به منظور جلوگیری از آسیب و تخریب به محیط‌زیست رودخانه، این سازمان نسبت به پیگیری و ثبت معدن کوهی در محدوده شهر اقدام کرد.

 وی افزود: با هدف شناسایی معدن کوهی با مصالح مناسب جهت تهیه آسفالت بادوام و باکیفیت است این سازمان نسبت به بررسی و بازدید معادن پیشنهادی و موجود در محدوده شهر سنندج اقدام کرد.

 رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج عنوان کرد: پس از بررسی‌های لازم و هماهنگی با آزمایشگاه‌ها و ادارات مرتبط نسبت به شناسایی معدن کوهی با مصالح سنگی مناسب در اراضی روستاهای گلین و وصی علیا که قبلا مورد بهره‌برداری سد ژاوه نیز بود، اقدام شده است.

 وی از ثبت معدن مصالح کوهی خبر داد و گفت: پس از پیگیری‌های مستمر این سازمان موفق به صدور مجوز به مقدار ۱۰۸ هزار تن برای مدت یک سال شد.

 منبری خاطرنشان کرد: نزدیکی به محدوده شهری، کیفت بالای مصالح، پایین بودن هزینه تولید، تامین مصالح زیرسازی مناطق سه گانه و نواحی منفصل و تامین مصالح خام کارخانه آسفالت سنندج از عمده مزایای این معدن محسوب می‌شود.

 رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج تصریح کرد: دریافت مجوز ثبت معدن می‌تواند نقش موثری در کاهش هزینه‌های عمرانی و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری داشته باشد.

 وی یادآور شد: پس از برداشت مصالح کوهی نسبت به انتقال آن به کارخانه جهت تهیه شن و ماسه اقدام می‌شود و از لاشه هم در دیوار چینی پروژه‌های عمرانی استفاده خواهد شد.

 

انتهای پیام/


چاپ