معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو:

ایمیدرو با نقشه راه، هدف‌گذاری مناسبی دارد

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: ایمیدرو با نقشه راه، دارای برنامه عملیاتی است و هدف‌گذاری مناسبی دارد.


دکتر خداداد غریب پور در نشست پایش نقشه راه معدن و صنایع معدنی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: نقشه راه معدن و صنایع معدنی با ۷۲ راهبرد و ۱۴۵ هدف تا افق ۱۴۰۰، براساس قوانین مرتبط با این حوزه نظیر قانون معادن، قانون رفع موانع تولید و غیره تدوین شده است.
وی ادامه داد: این نقشه راه، برنامه زمان بندی برای اجرا دارد.

پیشرفت نقشه راه به ۶۰.۳۰ درصد
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه میزان پیشرفت نقشه راه معدن و صنایع معدنی تا پایان بهمن از ۶۰ درصد عبور کرد، تصریح کرد: این نقشه راه از نیمه دوم سال ۹۷ آغاز شده و تاکنون از برنامه (سالانه ۲۵ درصد) جلوتر است. ۴۰ درصد باقی مانده نقشه راه، طی ۲ سال آینده محقق خواهد شد.
وی افزود: ایمیدرو مسئول اجرا و پیگیری ۳۳ راهبرد (۴۶ درصد) نقشه راه بخش معدن و صنایع معدنی است.

نظارت پیوسته بر واگذاری‌ها
غریب پور با بیان اینکه یکی از برنامه‌های ایمیدرو برای افزایش حضور بخش خصوصی در توسعه بخش معدن و صنایع معدنی، واگذاری شرکت‌ها و پهنه‌های اکتشافی به این بخش است، گفت: رویکرد ما در ایمیدرو توسعه همه جانبه است و پس از واگذاری‌ها، نظارت‌های خود را به طور پیوسته از روند فعالیت راهبران شرکت‌ها یا مسئولان استخراج و فروش برای بهبود وضعیت، اعمال می‌کنیم.
وی ادامه داد: تاکید ما در ایمیدرو، کنار گذاشتن هدف‌های غیرقابل تحقق و پیگیری جدی هدفگذاری‌های قابل انجام همچون اکتشاف، واگذاری، نوسازی، آموزش، محیط‌زیست و موارد مشابه است.

به دنبال نهادینه کردن فرهنگ پشتکار
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه مداومت و اصرار بر یک کار درست باعث تحقق آن می‌شود، اظهار کرد: اگر هر فردی در مسئولیت خود، کارها را به نحو مطلوب انجام دهد، کشور توسعه می‌یابد.
وی ادامه داد: با هدف‌گذاری صحیح و داشتن اراده و پشتکار، می‌توانیم کارهای عظیمی در کشور انجام دهیم. در ایمیدرو به دنبال نهادینه کردن این فرهنگ هستیم.
غریب پور یادآور شد: در تدوین استراتژی ایمیدرو، خواستار ارائه گام‌های عملی برای تحقق اهداف شده‌ایم.
منبع: ایمیدرو


چاپ