راه اندازی موفق فاز نخست پروژه جمع آوری غبار کارخانه تغلیظ در "گل‌گهر"

غبار جمع‌آوری‌شده به کنسانتره سنگ‌آهن تبدیل می‌شود

فاز نخست یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های حذف غبار کارخانه‌های فرآوری خشک سنگ‌آهن کشور در این شرکت راه‌اندازی شده است. ارتقای سلامت انسانی، یکی از ویژگی‌های برجسته راه‌اندازی این پروژه است.

پروژه مذکور که با هدف جمع آوری بیش از ۸۰۰ هزار متر مکعب بر ساعت غبار موجود در این کارخانه تعریف شده است، در فاز نخست آن طراحی و نصب یک دستگاه بَگ فیلتر ۱۲۰ هزار مترمکعبی و همچنین بهینه سازی عملکرد ۴ دستگاه وِت اِسکرابر موجود کارخانه تغلیظ با ظرفیت تقریبی ۵۰۰ هزار متر مکعب بر ساعت با موفقیت توسط مدیریت اصلاح خطوط تولید شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر صورت پذیرفته است.

تاییده انجمن متخصصان محیط زیست
طرح فوق یکی از بزرگترین پروژه‌های ملی حذف غبار کارخانه‌های فراوری خشک کشور به شمار می‌رود و از سوی انجمن متخصصان محیط‌زیست ایران نیز مورد تأیید و تجلیل قرار گرفته است. تأثیر ویژه این طرح بر افزایش سلامت نیروی انسانی فعال در این کارخانه خواهد بود و در عین حال بر افزایش آماده به کاری تجهیزات و نیز بهبود شاخص‌های مرتبط با نگهداری و تعمیرات کارخانه تأثیر به سزایی خواهد گذاشت.

استحصال کنسانتره از غبار جمع‌آوری‌شده
غبار جمع‌آوری‌شده توسط این مجموعه غبارگیر، به منظور استحصال کنسانتره موجود در آن به "کارخانه فرآوری غبار" ارسال خواهد شد و کنسانتره موجود در آن بازیافت می‌شود و این در حالی است که پیشتر غبار ایجاد شده، به صورت باطله بدون استفاده از دست می‌رفت.


چاپ