رئیس هیات عامل ایمیدرو در مراسم امضای تفاهم‌نامه با شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی؛

انجام ۳.۵ میلیارد دلار طرح توسط ایمیدرو

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: به دنبال ایفای نقش حاکمیتی خود در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم و امسال ۳.۵ میلیارد دلار طرح را به انجام رسانده‌ایم.

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: به دنبال ایفای نقش حاکمیتی خود در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم و امسال ۳.۵ میلیارد دلار طرح را به انجام رسانده‌ایم.
خداداد غریب پور در نشست امضای تفاهم‌نامه تولید کک اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه‌های بندرعباس و امام خمینی شازند میان ایمیدرو و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: از دکتر رضا رحمانی برای حمایت از ساخت داخل، بومی‌سازی و حمایت از ایمیدرو در این راه سخت تشکر و قدردانی دارم.
وی ادامه داد: ایمیدرو سند توسعه بخش معدن را فراتر از توجه به کانی‌های فلزی مانند مس و آلومینیوم و آهن دارد و رویکرد بزرگ‌تری از جمله اکتشاف را در پیش گرفته است.
معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو در این خصوص اضافه کرد: از اول تاسیس ایمیدرو تا سال ۹۷ حدود ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف بوده است اما اکنون این رقم به ۶۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف رسیده است.
غریب پور ادامه داد: ۱۳ شرکت خصوصی در این اکتشافات سهیم بوده و حدود بالای ۵۰ هزارکیلومتر مربع اکتشاف در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.
وی گفت: توجه به مسئولیت‌های اجتماعی را در دستور کار داریم، در سیل اخیر به مناطق سیل زده کمک شد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ۵۸ درصد از نقشه راه معدن تا به امروز محقق شده است، گفت: جهت ما در ایمیدرو بر توسعه بخش معدن و صنایع معدنی توسط بخش خصوصی است و بیش از یک‌میلیارد دلار در مس و مبارکه افزایش سرمایه داریم.
غریب پور با تاکید بر اینکه به دنبال ایفای نقش حاکمیتی خود در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم، افزود: برنامه توسعه بنگاه‌های ایمیدرو پشتوانه امضای تفاهم‌نامه با شرکت پالایش و پخش است.
وی همچنین یادآوری کرد: در نشستی که با وزیر داشتیم قرار شد روی موضوعاتی مانند کک سکزنی و الکترود گرافیتی کار کنیم، هر دو پروژه را واگذار کردیم، فولاد خوزستان کار کک‌سازی و فولاد مبارکه الکترودسازی را برداشت و شروع کرد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اعلام اینکه تا پایان سال الکترودسازی اردکان وارد مدار تولید می‌شود، گفت: ایمیدرو امسال ۳.۵ میلیارد دلار طرح را به انجام رسانده است.
غریب پور در خصوص این تفاهم‌نامه نیز گفت: ظرفیت تولید کک سوزنی در راستای این تفاهم‌نامه ۳۰ هزار تن و ظرفیت کک‌اسفنجی در این تفاهم‌نامه ۳۰۰ هزار تن است.
گفتنی است که نشست امضای تفاهم‌نامه تولید کک اسفنجی و سوزنی در پالایشگاه‌های بندرعباس و امام خمینی شازند میان ایمیدرو و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با حضور وزرای نفت و صمت برگزار شد


چاپ