معاون وزیر صمت خبر داد:

تکمیل زنجیره پایین دست صنایع فلزی از اولویت‌های صنعتی کشور

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تکمیل زنجیره پایین دست صنایع فلزی از اولویت‌های توسعه صنعتی کشور در سال آینده است.

سعید زرندی، بعدازظهر یکشنبه در مراسم افتتاح یک واحد تولیدی درب و پنجره‌های آلومینیومی در یزد بر توجه به حوزه پایین دست صنایع آلومینیومی تاکید کرد و اظهارکرد: ظرفیت‌های بسیاری در این بخش در کشور داریم اما به آن بی‌توجهی شده است.
وی عنوان کرد: در حوزه فولاد، ظرفیت تولید کشور ۳۰ میلیون تن است که در چند سال اخیر برنامه‌ریزی‌های خوبی در حوزه فلزات اساسی در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شده است.
زرندی، ظرفیت تولید آلومینیوم در کشور را ۴۹۷ هزار تن اعلام کرد و یادآور شد: با افتتاح آلومینیوم جنوب، تحرک و رونق جدیدی در این صنعت رخ می‌دهد به نحوی که در صنعت یادشده، یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری صورت گرفته و ظرفیت تولید ۳۳۰ هزار تن آلومینیوم در سال را دارد.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اولویت‌ها و برنامه‌های سال ۹۹ در وزارت صمت عنوان کرد: تکمیل زنجیره پایین دست صنایع فلزی از رویکردهای ما در سال آینده است.
وی افزود: در این راستا در استان یزد ظرفیت خوبی وجود دارد و باید به سمت شهرک‌های تخصصی در همین زمینه‌ها برویم.
زرندی ادامه داد: نگاه به زنجیره ارزش در همه کشورها در طراحی شهرک‌های صنعتی مدنظر است و ما نیز باید به این سمت حرکت کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، احیای واحدهای تعطیل و نیمه فعال را نیز از اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برشمرد و افزود: باید بتوانیم واحدهای غیرفعال و دچار مشکل را دوباره به تولید بازگردانیم.
زرندی ادامه داد: توقع من از یزد این است که در حوزه نساجی و پوشاک اتفاقات بزرگی را رقم بزند و مسئولان استان نیز از این دست صنایع، حمایت ویژه‌ای داشته باشند
منبع: شاتا


چاپ