مجری طرح تدوین تاریخ مختصر معادن و صنایع معدنی ایران خبر داد:

انتشار کتاب جامع تاریخ معادن ایران در اسفندماه

مجری طرح تدوین تاریخ مختصر معادن و صنایع معدنی ایران گفت: کتاب جامع تاریخ معادن ایران تا پایان امسال منتشر می‌شود.

رؤیا رسولی با بیان این مطلب افزود: در این کتاب تاریخ مختصر معادن و صنایع وابسته کشور با استفاده از تصاویر جذاب و عکس‌های مرتبط در کنار متنی کوتاه از نقاط عطف تاریخی بیش از ۱۰ معدن و صنایع معدنی وابسته به آن منتشر خواهد شد.
رسولی افزود: از سوی استارتاپ بیرونیت که با حمایت ایمیدرو چندی پیش از سوی رئیس این سازمان در نمایشگاه ایران کانمین ۲۰۱۹ رونمایی شد، مطالعات جامعی صورت گرفت که نشان داد بخش معدن کشور به رغم همه توانمندی‌های خود فاقد کتابی کاربردی در این زمینه است.
وی تصریح کرد: تیم تحقیقاتی بیرونیت در نظر دارد تا این کتاب به گونه‌ای منتشر شود که مخاطبان با صرف وقتی کوتاه در جریان تحولات رخ داده در بخش معدن و صنایع معدنی کشور ظرف نیم قرن گذشته قرار گیرد و مقدمه‌ای برای انجام مطالعات بیشتر در این زمینه باشد.
رسولی گفت: امیدواریم با انتشار این کتاب سطح دانش سیاستگذاران و تصمیم‌سازان در خصوص بخش معدن کشور افزایش یابد.
وی افزود: بیرونیت نام یک کانیست که در علم کانی‌شناسی به افتخار خدمات ابوریحان بیرونی، دانشمند شهیر ایرانی تبار جهان اسلام به نام او نام‌گذاری شده و استارتاپ بیرونیت بر آن است تا با تمرکز بر روی گردشگری معدنی و برپایی بزرگداشت‌ها افراد مؤثر در توسعه بخش معدن به فعالیت بپردازد.
رسولی گفت: بنگاه‌های بزرگ معدنی برای حضور در این کتب می‌توانند از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و شماره ۰۹۳۹۰۵۱۰۴۳۴ با دست‌اندرکاران تدوین این کتاب در ارتباط باشند.

منبع: معدن‌نامه


چاپ