دکتر غریب پور خبر داد:

پیشنهاد افزایش ۲.۴ برابری بودجه ایمیدرو طی سال ۹۹

رئیس هیئت عامل ایمیدرو از پیشنهاد اختصاص بودجه ۱۸۰۰ میلیارد تومانی این سازمان برای توسعه طرح‌های این بخش در بودجه سال ۹۹ خبر داد.

دکتر خداداد غریب پور افزود: امسال بودجه ۷۵۰ میلیارد تومانی به توسعه این بخش اختصاص داده شد که طی سال آتی با قبول این پیشنهاد، این رقم افزایش قابل‌توجهی خواهد یافت.
وی بابیان اینکه با تحقق این مهم بودجه توسعه در سال ۹۹ حدود ۲.۴ برابر رشد خواهد داشت، گفت: این هدف‌گذاری ذیل اهداف توسعه‌ای ایمیدرو و افزایش نقش‌آفرینی این حوزه در ایجاد اشتغال فراگیر و رونق تولید در اقتصاد کشور است.
تکمیلی/
تشکیل ۸۰ کمیته پایش در ایمیدرو
رئیس هیئت عامل ایمیدرو بابیان اینکه ۸۰ کمیته پایش در ایمیدرو با تمرکز بر ایجاد توسعه و رفع مشکلات تشکیل‌شده است، عنوان کرد: امسال بودجه زیربناها تا چهار برابر افزایش یافت و همچنین طی سال آتی نیز بودجه زیربناها تا ۲ برابر (افزایش هشت برابری از سال پایه ۹۷) دیگر ارتقاء خواهد یافت.
افزایش بودجه آموزش و پژوهش
دکتر غریب پور ضمن اشاره به افزایش بودجه آموزش و پژوهش در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، عنوان کرد: امسال بودجه آموزش و پژوهش به ترتیب تا ۱۰۰ و ۵۰ درصد رشد داشته است.
وی افزود: آموزش مجازی را طی امسال آغاز کردیم چراکه معتقد هستیم آموزش از طریق وب با مجموعه‌های معدنی کشور، سرعت تحقق برنامه‌های آموزشی را افزایش خواهد داد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سامانه مدیریت آموزش ایمیدرو آغاز به کارکرده است و در نظر داریم زمینه‌ای فراهم کنیم تا شرکت‌ها با بارگذاری اطلاعات و عملکرد آموزشی و پژوهشی خود در این سامانه، یک بانک اطلاعاتی جامع تشکیل دهیم.
وی بابیان اینکه این رویه باعث خواهد شد تا از این طریق صاحب فناوری شویم، افزود: مشارکت با شرکت‌های دانش‌بنیان و انجام فعالیت‌های زیربنایی در کنار آموزش، دستیابی به این مهم را سرعت خواهد بخشید./ ایمیدرو


چاپ