رئیس انجمن سنگ‌آهن ایران عنوان کرد:

فعالیت معدنی‌ها و فولادی‌ها در کنار یکدیگر مقدس است

 صنعت و معدن از دیرباز دو بخش جایی ناپذیر اقتصاد ایران به شما می‌روند که ارزش‌آفرینی بسیاری را برای جامعه به ارمغان می‌آورند.

این بخش‌ها، درحال‌حاضر بیش از گذشته به تعامل و دوراندیشی نیاز دارند تا بتوانند بر اساس برنامه راهبردی خودشان مسیر توسعه و ترقی را طی نمایند. اما عدول از این برنامه‌ها و مسائل حاشیه‌ای چندی است که گریبانگیر این بخش‌ها شده است.
طریق می‌توان مواد اولیه را برای استفاده با شرایط بازار عرضه نمود.
این مقام مسئول گفت: عنوان می‌شود ذوب‌آهن اصفهان از نیروی انسانی، انرژی و سنگ‌آهن ارزان استفاده می‌کند. در خصوص معادن نیز چنین تفکری وجود دارد، در صورتی این دیدگاه صحیح نیست و هر یک از این پارامترها با توجه به شرایط تحریم کنونی و همچنین مسائل اجتماعی پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد.
فعالیت معدنی‌ها و فولادی‌ها در کنار یکدیگر ارزشمند و مقدس است.
مهندس اکبریان افزود: هزینه بسیار زیادی برای شناسایی محدوده و اخذ پروانه اکتشاف صورت می‌گیرد. از هر ۱۰۰ پروانه اکتشاف، ۱۰ مورد آن به گواهی کشف منجر می‌شود و از این تعداد حدود دو مورد نتیجه می‌دهد که آخرین باقی‌مانده موردتوجه همگان قرار می‌گیرد و این را در نظر نمی‌گیرند که این بخش چه مشقت‌هایی برای تنها معدن باقی‌مانده تحمل کرده است. فعالیت معدنی‌ها و فولادی‌ها در کنار یکدیگر ارزشمند و مقدس است و هر دو برای تلاش بیشتر و برنامه‌های توسعه‌ای حق دارند.
رئیس انجمن سنگ‌آهن ایران در پاسخ به سوال که آیا بازدیدی از ذوب‌آهن اصفهان داشتید گفت: حدود هشت سال پیش بازدیدی از ذوب‌آهن داشتم، قطعاً تاکنون تغییراتی بسیاری در این مجموعه ایجاد شده و مناسب است که مجدد نیز از این شرکت مادر صنعتی بازدیدی داشته باشیم./ آتشکار


چاپ