بازیافت بتن به سود منابع طبیعی

گروه معدن: به اعتقاد متخصصان، امروزه حجم بسیار زیاد زباله‌های ناشی از ساخت ‌و سازها تبدیل به یک مشکل بزرگ برای جوامع شده است و توجه به بازیافت زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی برای کاهش اثرات زیست‌محیطی، از اهمیت بالایی برخوردار است.

انتخاب بین بد و بدتر

تکلیف FATF هم روشن شد. هم‌اکنون بسیاری نگران هستند که وضعیت بازار چه خواهد شد؟ برای اینکه به جواب برسیم، اجازه دهید جزئیات این موضوع را مرور کنیم.

محصولات فولادی بر مدار قیمت‌های غیرمنطقی

سارا اصغری: قیمت انواع محصولات فولادی مدتی است که روند صعودی به خود گرفته است؛

مسیرهای صادرات را هموار کنیم

صنعت فولاد یکی از صنایعی است که در زمینه صادرات پیشرو به‌شمار می‌رود اما یکی از مشکلاتی که صادرکنندگان با آن روبه‌رو هستند، بازگشت پول است، زیرا راهکارهای قانونی بسیاری محدودی برای بازگشت پول وجود دارد.

مهندسان پای کوره‌های آتشین آبدیده می‌شوند

گروه معدن: بخش قابل توجهی از نیازهای صنعت فولاد را مهندسان در تخصص‌ها و گرایش‌‌های مختلف پاسخگو هستند، از این‌رو به نوعی این مهندسان هستند که به‌صورت شاخص‌تر بار تحقیق، توسعه و مسائل فنی واحدهای فولادسازی را به دوش می‌کشند و نسبت به سایر واحدهای تولیدی نقش پررنگ‌تری دارند؛

تلاطم در بازار قوطی و پروفیل

مدت‌هاست پیشنهاد قیمت محصولات حوزه قوطی و پروفیل تحت تاثیر بازار افسارگسیخته ورق و سوار بر تلاطمات آشفته این کالا از شفافیت خارج و بسیار غبارآلود دیده می‌شود.