پنجشنبه, ۰۸ آبان ۱۳۹۹

تبعات پیچیدگی قوانین در بخش معدن

منیر حضوری:
۱۰ تیر در تقویم رسمی کشور به‌عنوان روز گرامیداشت صنعت و معدن نام‌گذاری شده است. این روز فرصتی برای قدردانی از صنعتگران پرتلاش و معدنکاران زحمتکش و مجموعه‌های تولیدی است که با حداکثر توان برای رشد اقتصادی و خودکفایی فعالیت کرده‌اند. دغدغه‌های صنعت و معدن، لزوم توجه به تولید و برداشتن موانع از سر راه صنعت و معدن ازجمله مواردی است که در این روز مورد توجه قرار می‌گیرد.

اجرای برنامه حفاری اکتشافی ۵۷ هزار متر در سال ۹۹

معاون اکتشاف و بهره‌برداری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اعلام کرد: در برنامه امسال این شرکت، ۵۷ هزار متر حفاری اکتشافی پیش‌بینی شده است.

پیشگامی شرکت مس در رشد اقتصادی

منیر حضوری: چندی پیش رئیس هیات‌عامل ایمیدرو از زحمات و تلاش‌های مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ثبت رکوردهای متعدد تولیدی و صادراتی در مسیر جهش تولید قدردانی کرد.

پوست‌اندازی تجهیزات معدن

منیر حضوری:
چندی پیش مصوبه ورود و ترخیص ماشین‌آلات معدنی و راهسازی غیراسقاطی با تصویب هیات وزیران اصلاح و اعلام شد.

توسعه سرمایه‌گذاری در بخش معدن

منیر حضوری: 

رشد تولید، توسعه اکتشاف، اجرای طرح‌های توسعه و احیای معادن کوچک همه جزو مواردی بود که در سال رونق تولید موردتوجه مسئولان دولتی در بخش معدن قرار گرفت. امسال نیز با نام‌گذاری جهش تولید، مجموعه‌های مختلف برنامه‌های بلندمدت و هدف‌داری را برای حرکت در این مسیر در نظر گرفته‌اند. روزنامه «روزگارمعدن» برای بررسی اهمیت جهش تولید در بخش معدن و آگاهی از برنامه‌های دولتی در سال ۹۹ با مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت‌وگو کرده است.

راه جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی

منیر حضوری:
معدن همچون نفت یک ثروت طبیعی و خدادادی است که بهره‌برداری بهینه و شایسته از آن می‌تواند منجربه رشد و توسعه اقتصادی بلندمدت شود، اما خام‌فروشی و بی‌توجهی به رشد ارزش‌افزوده مواد معدنی می‌تواند همان بلایی را سر ما آورد که امروز نفت آورده است.