گره‌گشایی از صنعت سنگ

غدغه فعالان حوزه سنگ کشور بسیار متنوع است اما در بین آنها یک مورد پررنگ‌تر از بقیه است.

دست پر فولاد مبارکه و هرمزگان در جشنواره ملی فولاد

محبوبه ناطق: دومین جشنواره فولاد و نمایشگاه ملی فولاد ایران با محوریت بومی‌سازی با حمایت تعداد زیادی از فولادسازان و سازندگان و تامین‌کنندگان قطعات و تجهیزات مورد نیاز این صنعت از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ۲۳ تا ۲۶ دی‌ماه در برج میلاد برگزار می‌شود.

شبکه‌های ارتباطی معادن زیرزمینی

با توجه به نیاز روزافزون به مواد معدنی و اینکه ذخایر سطحی معدنی که به‌طور روباز استخراج می‌شوند در حال کاهش هستند، تامین مواد معدنی موردنیاز جهان در آینده وابسته به گسترش معدنکاری زیرزمینی است که شرایط بهره‌برداری از آنها مستلزم شرایط ویژه‌ای است که به مراتب پیچیده‌تر، مشکل‌تر و دارای بازده کمتر و زمان‌برتر از بهره‌برداری از معادن روباز است.

بومی‌سازی فراتر از یک شعار است

محبوبه ناطق: دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد امسال ۲۳ تا ۲۶ دی در برج میلاد با محوریت بومی‌سازی برگزار می‌شود و روزگار معدن، حدود یک هفته مانده به این رخداد بزرگ فولادی که سال گذشته نیز مورد استقبال جدی شرکت کنندگان فولادی و تامین‌کنندگان آن قرار گرفت، سلسله گزارش‌ها و گفت‌وگوهایی را تهیه کرده که می‌خوانید.

نقش توسعه‌ای ایمیدرو در تامین پودر آلومینای سالکو

گروه معدن: نمونه گیری از اولین مذاب تولید شده در آلومینیوم جنوب دنیای معدن -نمونه گیرى از اولین مذاب تولید شده سلول های احیا با تکنولوژى ٤٣٠ کیلو آمپر در شرکت آلومینیوم جنوب انجام شد.

لزوم توجه به استارت‌آپ‌های معدنی

متاسفانه در حوزه دانش‌بنیان‌ها بخش معدن سهم چندانی ندارد و درباره استارت‌آپ‌ها در حوزه معدن خیلی کم کار شده است.