قیمت روز مواد معدنی و فلزی (۹ تیر) + جدول

در هفته ای که گذشت روند کلی قالب بر بازار روند نزولی بود به گونه ای که از میان کامودیتی ها و فلزات بهای آلومینا، روی، نیکل، قراضه و گندله و بیلت نزولی بودند و سایر فلزات اگرچه مثبت بودند اما این صعود قابل ملاحظه و چشمگیر نبوده است.

بهای هر تن آلومینا در استرالیا با ۱.۹ درصد افت ۲۵۸ دلار رسیده درحالی که آلومینیوم هم در بورس فلزات لندن و هم در بورس آتی شانگهای رشد داشته و به ترتیب با ۰.۲۵ درصد و ۰.۸ درصد رشد در محدوده ۱۵۸۲ دلار و ۱۹۴۰ دلار دادوستد شده است.

gheymatmadanii.jpg

مس نیز در بورس فلزات لندن صعودی بود و با ۲.۵۷ درصد رشد ۵۹۸۵ دلار شده است. سرب هم اگرچه رشد داشته اما این رشد خیلی کم و ۰.۰۳ درصدی است و سبب شده هر تن از این فلز در بورس فلزات لندن به ۱۷۷۸ دلار برسد. در مقابل بهای روی کاهش داشته و با افت ۰.۷۷ درصدی ۲۰۵۸ دلار را تجربه می کند.

های نیکل هم با کاهش ۱.۱۴ درصدی ۱۲ هزار و ۷۰۹ دلار شنیده شد در حالی قلع با رشد ۰.۷۸ درصدی ۱۶ هزار و ۹۹۰ دلار دادوستد گردید.

قراضه وارداتی به ترکیه هم که افت قیمت داشت با ۲.۲۷ درصد کاهش ۲۶۰ دلار شده است. سنگ آهن هم شاهد دو روند متفاوت بود سنگ آهن ۶۲ درصد با ۰.۹ درصد رشد ۱۰۳ دلار و ۳۴ سنت شده بود درحالی که بهای سنگ آهن ۶۵ درصد با افت ۱.۴۷ درصد ۱۲۰ دلار و ۳۳ سنت شده است.بیلت در منطقه CIS هم با افت ۰.۵۴ درصدی ۳۶۸ دلار را به ثبت رسانده است./معدن نیوز


چاپ