بورس قربانی FATF و کرونا می‌شود؟

گروه بورس: بورس تهران پس از ثبت بازدهی چشم‌گیر حدود ۱۷ درصدی در بهمن به استقبال آخرین ماه از سال رویایی ۹۸ می‌رود. سالی‌ که تا پایان ماه یازدهم، بازدهی شاخص کل به حدود ۱۶۸ درصد رسیده است.

اهمیت ارتباط دانشگاه با صنایع معدنی

نیاز است که صنایع داخلی با فناوری‌های روز دنیا در هر زمینه‌ای مرتبط شوند و برای رسیدن به این مهم باید ارتباط میان دانشگاه و به‌طور خاص صنایع معدنی را توسعه داد.

تغییر ذائقه بازار به سمت شرکت‌های کالا محور

گروه معدن: مدیرعامل تامین سرمایه نوین، از تغییر ذائقه بازار به سمت شرکت‌های کالا محور خبرداد. ولی نادی قمی در گفت‌وگو با سنا اظهار کرد: در مدت ۱۱ماه گذشته، نرخ آزاد ارز رشد کرده و شاهد نزدیک شدن نرخ نیمایی به نرخ بازاری هستیم. همچنین از ابتدای زمستان امسال و در مدت ۲ماه، نرخ نیمایی ارز بیش از ۱۴درصد رشد کرده است.

یک معدن ۱۰۰ساله، دیدنی‌تر می‌شود

محبوبه ناطق: خبر گردشگرپذیر شدن معدن انگوران با سابقه ۹۸ساله، شاید آغاز راهی باشد که بیش از یک‌دهه در سازمان‌های مختلف که دستی در بخش معدن دارند درحال پیگیری است اما اقدامات موازی نهادهای مختلف و مدعی بودن تعداد زیادی از آنها برای متولی‌گری این حرکت جدید نتیجه عکس داده و شکل گرفتن گردشگری معدنی را به تعویق انداخته است.

فولاد و پتروشیمی نیازمند حضور بیشتر در بازارهای مالی

باید توجه کرد درآمدهای حوزه نفت با توجه به روند کنونی اقتصاد جهانی به‌تدریج کاهش پیدا خواهد کرد و این موضوع تلنگری به فعالان حوزه پتروشیمی، جهت توسعه و ایفای نقش در بازارهای جهانی و بهره گیری از ابزارهای نوین و فراهم آوردن خواسته‌های جدید اقتصاد است.

۱۴۳ میلیون تن سنگ‌آهن، ذخایر کشف شده معادن گل‌گهر

منیر حضوری: منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر از ۶ توده معدنی تشکیل‌شده است.