چهارشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

آخرین وضعیت نمادهای فولادی و معدنی در بورس

بورس تهران معاملات روز سه شنبه را با سقوط بیش از ۶۵هزار واحدی معادل ۳.۱۶درصدی شاخص کل بورس سپری کرد و این ریزش سبب شد تا نماگر اصلی بازار به محدوده پایین تر از ۲میلیون واحدی بازگردد.

سهم ۳۰ درصدی معدن در اولویت های سرمایه گذاری

بخش معدن و صنایع معدنی سهم حدود ۳۰ درصدی از فهرست اولویت‌های سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن وتجارت را به خود اختصاص داده است.

تولید ۳۶۸ هزار تن فولاد در چادرملو

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو موفق شد از ابتدای امسال تا روز گذشته (دوشنبه ۲۰ مرداد ) ۳۶۸ هزار و ۵۱۱ تن فولاد تولید کند.

خبر ویژه سازمان نظام مهندسی معدن ایران

مهندس امیراسماعیل شاهسوارانی، مدیر حوزه ریاست سازمان در حاشیه آئین امضاء تفاهمنامه همکاری فی ما بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان نظام مهندسی معدن ایران از برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی معدن و صنایع معدنی (IMEX ۲۰۲۱) در آینده‌ای نزدیک توسط سازمان نظام مهندسی معدن خبر داد.

اصفهان؛ میزبان ۱۲ دوره رویداد متالکس

دوازدهمین رویداد متالکس از اول تا چهارم شهریورماه در در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان واقع در پل تاریخی شهرستان برگزار خواهد شد. با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت بازدیدکنندگان نسبت به انجام نکات بهداشتی از جمله زدن ماسک این دوره از نمایشگاه متفاوت‌تر از دوره‌های قبل خواهد بود.

ارزش بیش از ۷۷۰ میلیارد دلاری ذخایر معدنی

برآوردهای کارشناسی نشان می‌دهد که هفت درصد ذخایر معدنی جهان به ارزش بیش از ۷۷۰ میلیارد دلار در کشورمان وجود دارد، درعین حال نوسان نرخ اقلام معدنی در بازارهای جهانی ارزش ذخایر معدنی کشورمان را دستخوش تغییر قرار می‌دهد، ضمن اینکه روند فرآوری مواد معدنی در دستور کار وزارت صنعت قرار دارد و از صدور مواد خام معدنی پرهیز می‌شود.