دلایل نوسان قیمت‌ قراضه آهن

سارا اصغری: قیمت ضایعات آهن چند ماهی است روند صعودی به خود گرفته است و در ۳ هفته گذشته نیز با جهشی دیگر در حال افزایش قیمت است.

دلالان آهن‌اسفنجی، کمر بازار را خم کردند

گروه معدن: مومنی، کارشناس بازار سرمایه گفت: خروج آهن‌اسفنجی از چرخه عرضه در بورس، زمینه را برای ظهور دلالان در بازار فولاد فراهم کرده است.

فولاد مبارکه تشنه مواد اولیه و سنگ‌آهن

سارا اصغری: شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فولادساز کشور که در صدر تولید آهن‌اسفنجی در دنیا قرار دارد، این روزها با کمبود مواد اولیه و سنگ‌آهن روبه‌رو است.

تامین سنگ آهن در گرو چیست؟

یکی از مشکلات اساسی واحدهای فولادسازی تامین سنگ‌آهن است. ظرفیت فولادسازی داخلی به حدود ۳۳میلیون تن در سال رسیده است، البته با توجه به میزان تولید کنونی نزدیک به ۶میلیون تن از این ظرفیت خالی باقی‌مانده است.

تجمیع تقاضا، راهی سریع برای بومی‌سازی فولاد زنگ‌نزن

گروه معدن: صنایع حساس نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع غذایی با مواد خورنده سر و کار دارند و قطعات مورد استفاده در این صنایع باید در این شرایط مقاومت لازم را داشته باشند.

قوانین دولتی تعادل بازار فولاد را برهم زده است

مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدی ذوب و نورد هرمس پولاد ایرانیان گفت: بهترین استراتژی برای بازار فولاد آن است که دولت با وضع قوانین و مقررات بی‌مورد در این بازار دخالت نکند و به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان اجازه دهد در یک فضای تعاملی به فعالیت اقتصادی خود بپردازند.