۷ نوآوری برای ارتقای ایمنی معادن جهان

گروه معدن: فناوری و افزایش مقررات منجر‌به بهبود ایمنی در معادن شده و به تبدیل شدن معدنکاری به حرفه‌ای کم‌خطر‌تر کمک شایانی کرده است. در این گزارش ۷ ایده و فناوری را برای افزایش ایمنی بررسی خواهیم کرد.


به گزارش بیرونیت به نقل از ماینینگ فناوری، در این گزارش ۷ ایده و فناوری را برای افزایش ایمنی بررسی خواهیم کرد.

در ارتباطات زیرزمینی بی‌سیم سرمایه‌‌گذاری کنید
پیجرهای سیمی خود را با یک سیستم ارتباطات فیدر موبایل تعویض کنید. این یک رادیو دستی است که هر کارگر می‌تواند به وسیله آن با همکارانش در زیر زمین ارتباط برقرار کند و همچنین امکان مکان‌یابی سریع کارگران و تجهیزات را فراهم می‌کند. ارتباطات موثر و فناوری ردیابی در صورت تصادف در زیرزمین ضروری است.

اتوماسیون می‌تواند ایمنی را در زیر زمین بهبود بخشد
تام بانیستر، مدیرعامل گروه کارول (Carroll) گفت: اگر خطای انسانی را حذف کنید، می‌توانید در بیشتر موارد محیط کار بسیار ایمن‌تری داشته باشید.

اتوماسیون برجسته تر می‌شود و دستگاه‌های زیادی در معدن در این راستا وجود دارند. ما اکنون با کنترل از راه دور و کنترل از راه دور بی‌سیم کارهای زیادی انجام می‌دهیم، بنابراین فرد برای اجرای عملیات نیازی به حضور در آن دستگاه ندارد. از مناطق خطرناک دور بمانید و تجهیزات را از راه دور بررسی کنید.

استفاده از داده‌ها برای بهبود ایمنی معدن
اطلاعات مانیتورینگ جوی که از طریق دستگاه‌های فیدر جمع‌آوری شده می‌تواند برای تهیه اطلاعات ایمنی حیاتی مدیران معدن مورد استفاده قرار گیرد.
الن هیوود، رئیس مهندسی کارول گفت: یکی از مواردی که آنها از این داده‌ها استفاده می‌کنند، برای اینکه بخواهند عملیات را بررسی کنند و خدماتی ارائه دهند، جریان هوا است.
وی ادامه داد: برای این عملیات‌ها داشتن تهویه مناسب برای نگهداشتن جریان هوا در معدن‌های زیرزمینی بسیار مهم است و آنها می‌توانند با استفاده از این سیستم، میزان جریان هوا را در مناطق خاص اندازه گیری کنند.

چگونه پهبادها می‌توانند ایمنی معدن را بهبود ببخشند
جو کار، از اینمارست گفت: «فری‌پورت مک موران درحال‌حاضر از پهپادها برای ایجاد زاویه شیب پیت تندتر در معادن خود استفاده می‌کند، که این باعث کاهش نسبت باطله‌برداری و کاهش میزان سنگ باطله حمل شده قبل از استخراج ماده معدنی می‌شود.

این پهپادها نه تنها معدن‌ها را از نظر وجود مکان‌های خطرناک و تقریبا غیرقابل دسترس برای انسان بررسی می‌کنند، بلکه هر لحظه اطلاعاتی که دریافت می‌کنند را فورا مخابره می‌کنند. این امر باعث می‌شود بدون نیاز به استقرار زمین شناسان یا مهندسان ژئوتکنیک بسیار دقیق در یک محیط ذاتا خطرناک و یا تأثیرگذاری بر تولید با بستن جاده‌های حمل‌ونقل، تجزیه و تحلیل سریع‌تر و دقیق‌تری از شیب‌های معدن انجام شود.

کارگران معدن را با خود نجات تجهیز کنید
خودنجات یک وسیله قابل حمل است که در صورت گرفتار شدن در زیر‌زمین یا انتشار گازهای سمی داخل شفت معدن، می‌تواند اکسیژن قابل تنفس را برای معدنکاران فراهم کند. امکانات استاندارد SCSR دارای یک تمیز‌کننده اکسیژن است که می‌تواند به صورت شیمیایی ناخالصی‌های موجود در جو را از بین ببرد تا بتواند اکسیژن قابل تنفس یک معدنکار را تامین کند. تأمین‌کنندگانی مانند کارول همچنین می‌توانند یک واحد تولید‌کننده اکسیژن را برای انجام کارهای تخصصی‌تر فراهم کنند.
این دستگاه در معادن فلزی یا غیر فلزی نادر است، اما به طور فزاینده‌ای رواج پیدا خواهد کرد. این دستگاه از یک مخزن کوچک و پر از اکسیژن تشکیل شده است که یک معدنکار به آن دسترسی سریع دارد.

بسیاری از مهم‌ترین تصادفات معدن به دلیل کمبود اکسیژن یا وجود گازهای سمی رخ می‌دهد.

طناب ترکیبی از مواد مصنوعی را جایگزین سیم کنید
هنگامی که طناب سیم می‌شکند، خطر آسیب رساندن به اطراف و افراد اطراف وجود دارد. طناب مصنوعی خواص فنری بسیار قابل پیش‌بینی‌تری دارد.

به دلیل اینکه طناب مصنوعی بسیار سبک‌تر از سیم است، احتمالا در هنگام جابه‌جایی آن، احتمال آسیب دیدگی نیز کمتر است.

از سیستم ردیابی استفاده کنید تا از برخورد در زیر‌زمین جلوگیری شود
برخورد با وسایل نقلیه سنگین یکی از دلایل عمده صدمات در زیر‌زمین است. یکی از راه‌های کاهش خطرات نصب دستگاه‌های ردیابی نزدیکی است که در هنگام نزدیک شدن یک قطعه بزرگ از تجهیزات به تجهیزات دیگر، زنگ خطر را به صدا در می‌آید.

الن هیوود، رئیس مهندسی گروه کارول توضیح داد: «به عنوان نمونه، راننده یک کامیون بزرگ سنگ در واقع دارای صفحه نمایش است و تگ‌ها روی پرسنل یا تجهیزات کوچک‌تری که می‌خواهند روی صفحه نمایش دیده شوند، نصب می‌شوند. آنها لزوما نیازی به دیدن تجهیزات بزرگ ندارند.»

از فناوری ردیابی ماهواره‌ای می‌توان برای جلوگیری از برخورد بین وسایل نقلیه و تجهیزات در سطح معادن استفاده کرد.


انتهای پیام/


چاپ