روسیه دارای بیشترین ذخایر الماس در جهان

معدن بین‌الملل

گروه معدن:براساس گزارشی پیش‌بینی شده است که تقاضا الماس تا سال۲۰۵۰ به ۲۹۲میلیون قیراط می‌رسد و این رقم رشدی بیش از ۸۸درصد در سال۲۰۱۸ از ۱۵۵میلیون قیراط الماس را نشان می‌دهد.


به گزارش روزگار معدن به نقل از اقتصادآنلاین، ذخایر الماس در روسیه، کنگو و بوتسوانا حداقل ۸۰.۶ درصد از کل جهان را تشکیل می‌دهد که حدود ۱.۱میلیارد میلیون قیراط تخمین زده می‌شود.

طبق اطلاعات جمع‌آوری شده به‌وسیله سایت «لرنبوند» مستقر در لندن، روسیه بیشترین ذخایر را با ۶۵۰ میلیون قیراط الماس دارد که حدود ۵۲درصد از ظرفیت جهانی را تشکیل می‌دهد.

بر اساس این گزارش، کنگو با ۱۵۰ میلیون قیراط یا ۱۳درصد از کل جهان در رتبه دوم قرار دارد، در حالی که بوتسوانا مقام سوم را در اختیار دارد و ذخایر الماس در این کشور ۹۰میلیون قیراط است.

در این گزارش آمده است افریقای جنوبی و استرالیا همچنین بخش قابل توجهی از ذخایر جهانی را به ترتیب با ۵۴ و ۳۹ میلیون قیراط الماس به خود اختصاص داده‌اند.

با این حال، با وجود کاهش تقاضای فعلی، نتیجه اقدامات قرنطینه ناشی از بیماری ویروس کرونا انتظار می‌رود که فروش سنگ‌های زبر در ۳۰ سال آینده به طور پیوسته صعود کند.

این مطالعه پیش‌بینی کرده است که تقاضا الماس تا سال ۲۰۵۰ به ۲۹۲ میلیون قیراط می‌رسد و این رقم رشدی بیش از ۸۸درصد در سال ۲۰۱۸ از ۱۵۵ میلیون قیراط الماس را نشان می‌دهد.

براساس این گزارش با پیش‌بینی شرایط فعلی بازار به نظر می‌رسد بخش جهانی الماس هنوز از سقوط قیمت و فروش از اواخر سال ۲۰۱۸، دوباره با شیوع کرونا روبه‌رو شده است. با گذشت ۲ماه از اقدامات جدی برای کم کردن شیوع ویروس، این شرکت درحال‌حاضر امیدهای معدنچیان معدن الماس را برای بهبودی از بین می‌برد.

شرکت آلروسا برترین تولید‌کننده الماس در جهان از نظر تولید، از کاهش ۹۵ درصدی فروش در ماه آوریل در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد. همچنین هفته گذشته این شرکت دولتی تحت کنترل روسیه با اشاره به وخیم‌تر شدن شرایط بازار، تصمیم به متوقف کردن تولید در دو معدن خود گرفت.

شرکت دی بیرس (‌‌De Beers) بزرگ‌ترین تولید‌کننده جهان از نظر ارزش، پیش‌بینی تولید سال ۲۰۲۰ را برای پنجمین ماه متوالی کاهش داد. پیش از این رویداد نیز فروش خود در آوریل را لغو کرده بود.

معادن الماس دومینیون کانادا که صاحب کنترل معدن ایکاتی و شریک ۴۰درصد ریو تینتو، در ماه آوریل برای حمایت از ورشکستگی، شکایت کردند. هفته گذشته یکی دیگر از شرکت‌های کانادایی، زیان خالص ۳/۳ میلیون دلار یا ۰.۰۱ دلار در هر سهم را برای سه ماه اول سال ۲۰۲۰ منتشر کرد.

در ادامه گزارش آمده است، پترا الماس افریقای جنوبی در اقدامی اساسی برای حفظ شرکت به تازگی پرداخت بهره وام ۲۱ میلیون دلاری بدهی جدید خود را به تاخیر انداخته است. براساس این گزارش‌، تحلیلگران هشدار داده‌اند که بانک‌های سرمایه‌گذاری به طور بالایی تمایلی به اعتبار خود برای تولیدکنندگان الماس ندارند چراکه موجودی‌ها به فروش نمی‌رسد.

در ادامه گزارش، سیتی در یادداشتی در اوایل ماه مه اعلام کرده است که نگران تولید بیش از حد الماس‌های خشن پس از بازگشایی اقتصاد هستیم زیرا بسیاری از موجودی‌های موجود به طور بالقوه می‌توانند درون سیستم ریخته شوند و بازار ممکن است قادر به جذب همه این موارد نباشد و در نتیجه فشار قیمت‌گذاری افزایش یابد.

انتهای پیام/

چاپ