کمک معدنی‌های برتر جهان برای مبارزه با کرونا

گروه معدن:
شیوع کووید-۱۹ و واکنش دولت‌ها در مقابل آن در سراسر جهان، شروع دشواری را در سال ۲۰۲۰ برای شرکت‌های معدنی ایجاد کرده است.

 با این وجود، این شرکت‌ها دولت‌ها را در این بحران تنها نگذاشته و در این زمینه حمایت‌های بسیار زیادی انجام داده‌اند. در ادامه جزییات بیشتری را در این زمینه خواهید خواند.
چند وقتی می‌گذرد که شیوع ویروس کووید-۱۹ از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان پاندمی (همه‌گیری جهانی) اعلام شده است. تا به امروز، این ویروس در ۲۰۹ کشور در سراسر جهان شناسایی شده است. تعداد کل مبتلایان به این ویروس تا تاریخ ۸ آوریل به ۱.۵ میلیون نفر رسیده است.

به گزارش بیرونیت به نقل از ماینینگ فناوری، شیوع کووید-۱۹و واکنش دولت‌ها در مقابل آن در سرتاسر جهان، شروع دشواری را در سال ۲۰۲۰ برای شرکت‌های معدنی ایجاد کرده است.
 همه‌گیری این ویروس تاکنون ۲۸۲ میلیارد دلار از ارزش بازار ۵۰ شرکت برتر را از بین برده است.
محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت‌ها، برخی از اپراتورهای معدن را ملزم به کاهش عملیات یا تعطیلی کامل برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس کرده است. درحالی که شرکت‌ها تا حد زیادی با توجه به تعطیلی معادن از چشم‌انداز تولید خود ناکام مانده‌اند، چندین شرکت جهانی طرح‌هایی را برای کمک به سیستم‌های بهداشتی محلی، منطقه‌ای و ملی برای مقابله با کووید-۱۹ آغاز کرده‌اند. در اینجا، جزییات برخی از تلاش‌های مهم را که از سوی شرکت‌های معدنی در سراسر جهان پشتیبانی یا سازماندهی شده‌اند، ارائه می‌شود.

شرکت بریک
شرکت بریک که در کانادا مستقر است، دومین شرکت بزرگ استخراج طلا در جهان است که عملیات استخراج طلا در ۳قاره و یک عملیات استخراج مس در مقیاس بزرگ در زامبیا انجام می‌دهد. این شرکت از بسیاری از کشورهایی که در آن فعالیت دارد، حمایت کرده است. در این زمینه در ۷ آوریل، چکی به مبلغ ۵۳۰ هزار دلار به دولت زامبیا داده است.
ناتان چیشیمبا، مدیر عملیات زامبیا بریک گفت: «ما به عنوان یک شریک متعهد به زامبیا می‌خواهیم در مبارزه دولت با این ویروس همه‌گیر همکاری می‌کنیم.
در همین زمینه ما بودجه‌ای برای تجهیزات پزشکی به ارزش ۳۴۰ هزار دلار امریکا در سطح ملی، ۱۰۰ هزار دلار برای استان شمال غربی و ۹۰ هزار دلار برای منطقه کالمبیلا در نظر گرفته‌ایم.»
در این روزها این شرکت فراتر عمل کرده است و اعلام کرده یک برنامه پشتیبانی ۱.۵میلیون دلاری نیز برای کمک به جمهوری دموکراتیک کنگو برای مقابله با این ویروس در نظر گرفته است. بریک پیش از این اقدامات حمایتی را برای محافظت از کارگران در معدن کیبالی خود در جمهوری دموکراتیک کنگو انجام داده بود.
 بریک گفت که پزشکان و کارکنان بهداشتی معدن با استفاده از تجربه خود در برخورد با سایر شیوع بیماری‌های کشنده مانند ابولا، این برنامه را مدیریت می‌کنند.
بریک همچنین متعهد شده است ۱.۷میلیون دلار در قالب تجهیزات مهم و تخصصی به دولت تانزانیا در مبارزه با کووید-۱۹ کمک کند. این شرکت دارای ۳معدن طلا با مالکیت ۱۰۰درصد در تانزانیا است.

آنگلوگلد آشانتی
برای ترک افریقای جنوبی، شرکت آنگلوگلد آشانتی دارایی‌های افریقای جنوبی خود را در ماه فوریه به شرکت هارمونی گلدماینینگ فروخت. با این وجود این شرکت متعهد شده است که از ملت در طی بحران کووید-۱۹ حمایت کند.
آنگلوگلد ۲ بیمارستان معدنی خود را در اختیار دولتهای استانی شمال غربی و گاوتنگ قرار داده است که برای معالجه و جداسازی بیماران کووید-۱۹ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این شرکت همچنین ماسک‌های محافظ صورت، ۲۷ تختخواب مراقبت‌های ویژه الکترونیکی و ۲۴ سرویس بهداشتی سیار را نیز برای بیمارستان‌ها تهیه کرده است.
شرکت آنگلوگلد درحال همکاری با بنیادآیمبومبا برای توزیع ۵ هزار بسته حاوی مواد غذایی، شوینده دست و سایر موارد ضروری برای افراد مسن و آسیب‌پذیر
 است. این شرکت همچنین یک‌میلیون دلار به صندوق سولیداریتی ریسپانس که یک صندوق تحت حمایت دولت است که از سوی سازمان جهانی بهداشت اداره می‌شود، برای مبارزه با این بیماری کمک خواهد کرد.

دی بیرز
شرکت دی بیرز، معدنکار و بازاریاب الماس از کمک مالی ۲.۵ میلیون دلاری خود خبر داد که در سراسر بوتسوانا و نامیبیا پخش شده است. این مشارکت بخشی از تلاش‌های بزرگ این شرکت در ۴کشور تولیدکننده خود ازجمله کانادا و افریقای جنوبی برای حمایت از دولت‌ها و جوامع محلی برای تهیه لوازم پزشکی، پشتیبانی لجستیکی، امنیت غذایی برای خانواده‌های آسیب‌پذیر، تأمین آب به جوامع محلی برای بهبود آموزش و آگاهی در مورد کووید-۱۹ است.


چاپ