جمعه, ۰۷ آذر ۱۳۹۹

ضعف چین در بازیابی بخش فولاد

گروه معدن: در پشت صحنه رونق تولید فولاد چین از ماه مارس و امید به بازیابی اقتصادی سریع، داستان دو بخش با روندهای مخالف وجود دارد؛ تقاضای ساخت‌وساز در پروژه‌های زیرساخت قوی بوده، اما بخش ساخت و تولید بازیابی کندتری داشته است.

۷ نوآوری برای ارتقای ایمنی معادن جهان

گروه معدن: فناوری و افزایش مقررات منجر‌به بهبود ایمنی در معادن شده و به تبدیل شدن معدنکاری به حرفه‌ای کم‌خطر‌تر کمک شایانی کرده است. در این گزارش ۷ ایده و فناوری را برای افزایش ایمنی بررسی خواهیم کرد.

کاهش ۲۹درصدی هزینه‌های اکتشاف معادن در ۲۰۲۰

گروه معدن: افزایش قیمت طلا نیز نمی‌تواند مانع شود که هزینه‌های اکتشاف جهانی در سال۲۰۲۰میلادی به بدترین سال خود در ۱۵سال اخیر تبدیل شود.

تجدیدقوای طلا برای رکورد شکنی جدید

گروه معدن: در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، اکثریت هر ۲گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کردند که طلا روند افزایشی خواهد داشت.

رویکرد معادن جهان در کنترل شیوع کرونا

گروه معدن: بسیاری از کشورها برای کمک به کنترل شیوع همه‌گیری ویروس کرونا، دستورات توقف کامل یا جزیی را اجرا کرده‌اند که این تصمیم منجر‌‌به توقف فعالیت در معادن در سراسر جهان شده است. در آغاز ماه آوریل، عملیات بیش از ۱۶۰۰ معدن در سراسر جهان به حالت تعلیق در آمد.

نوآوری در استحصال فلزات نادرخاکی

گروه معدن: محققان دانشگاه پوردو در ایالات متحده امریکا فناوری جدیدی را توسعه داده‌اند که نویدبخش تغییر در روند استخراج عناصر نادر خاکی است.