چهارشنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

۷ نوآوری برای ارتقای ایمنی معادن جهان

گروه معدن: فناوری و افزایش مقررات منجر‌به بهبود ایمنی در معادن شده و به تبدیل شدن معدنکاری به حرفه‌ای کم‌خطر‌تر کمک شایانی کرده است. در این گزارش ۷ ایده و فناوری را برای افزایش ایمنی بررسی خواهیم کرد.

کاهش ۲۹درصدی هزینه‌های اکتشاف معادن در ۲۰۲۰

گروه معدن: افزایش قیمت طلا نیز نمی‌تواند مانع شود که هزینه‌های اکتشاف جهانی در سال۲۰۲۰میلادی به بدترین سال خود در ۱۵سال اخیر تبدیل شود.

تجدیدقوای طلا برای رکورد شکنی جدید

گروه معدن: در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، اکثریت هر ۲گروه کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کردند که طلا روند افزایشی خواهد داشت.

رویکرد معادن جهان در کنترل شیوع کرونا

گروه معدن: بسیاری از کشورها برای کمک به کنترل شیوع همه‌گیری ویروس کرونا، دستورات توقف کامل یا جزیی را اجرا کرده‌اند که این تصمیم منجر‌‌به توقف فعالیت در معادن در سراسر جهان شده است. در آغاز ماه آوریل، عملیات بیش از ۱۶۰۰ معدن در سراسر جهان به حالت تعلیق در آمد.

نوآوری در استحصال فلزات نادرخاکی

گروه معدن: محققان دانشگاه پوردو در ایالات متحده امریکا فناوری جدیدی را توسعه داده‌اند که نویدبخش تغییر در روند استخراج عناصر نادر خاکی است.

روسیه دارای بیشترین ذخایر الماس در جهان

گروه معدن:براساس گزارشی پیش‌بینی شده است که تقاضا الماس تا سال۲۰۵۰ به ۲۹۲میلیون قیراط می‌رسد و این رقم رشدی بیش از ۸۸درصد در سال۲۰۱۸ از ۱۵۵میلیون قیراط الماس را نشان می‌دهد.